Drobečková navigace

Úvod > STALO SE... > LISTOPAD > Jak se stát novinářem

POVÍDÁNÍ Z JEDNÉ I DRUHÉ KAPSY:

 g.png

                                 JAK SE STÁT NOVINÁŘEM?
bez názvu.pngV úterý 20. 11. naši školu navštívila významná česká redaktorka z Radiožurnálu a autorka několika knih paní Michaela Vetešková. Nejdříve jsme se seznámili s úkoly novináře a prostřednictvím různých jazykolamů jsme se naučili pracovat se svým hlasem. Zkuste si několikrát za sebou rychle říct "Strč prst skrz krk." No není to žádná legrace, že? Potom co jsme si procvičili naše hlasy jsme si zkusili nahlas číst před publikem, kdy jsme se naučili i různé triky, které zlepší naši artikulaci. Věděli jste, že při správné jevištní mluvě se nemá říkat "jsme", ale "sme"? Po nově získaných zkušenostech jsme si vyzkoušeli pár rozhovorů jako praví novináři, dokonce i s pravým mikrofonem! Rozdělili jsme se do několika týmů po čtyrech. Věděli jste, že k práci redaktora je nutný i editor, který mu radí? A že významní respondenti mají svého tiskového mluvčího? Novinářský workshop jsme si užili a už se strašně moc těšíme na pozvání od Českého rozhlasu. Půjdeme se totiž podívat přímo na vysílání!
Na závěr jsme dostali malé dárečky od Radiožurnálu a do naší školní knihovny přibyly knihy od paní Veteškové s názvem "Jak maminka vyprávěla o 20. století." Přijďte si ji přečíst do naší nové studovny!

 P_20181120_101917_001[1].jpg  P_20181120_105329_009.jpg

 

 Menu

Sablonytisk.png

 MAPII.png

7. 12. Ambrož, Benjamín

Zítra: Květoslava

Přestupy do ZŠ Karla Čapka

S ohledem na kapacitu školy nejsou možné žádné přestupy (ani pro školní rok 2019/2020).

Volná místa

Pro školní rok 2019/2020 hledáme kvalifikovaného pedagoga AJ a asistenta pedagoga. V případě zájmu pošlete profesní životopis na skola@zskodanska.cz.

ELEKTRONICKÁ ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA

zskarlacapka.bakalari.cz

Webmail

webmail

Návštěvnost stránek

1088869