Drobečková navigace

Úvod > Archiv > Stalo se 2017/18 > DUBEN > Projekt - 2.A, 5.B

PROJEKT - 2.A, 5.B

"V JEDNOM OKAŽIMKU NA DVOU MÍSTECH"

h.png

    t.png

 

DŮM NÁRODNOSTNÍCH MENŠIN

images917P8UJZ.jpg

V rámci projektu V jednom okamžiku na dvou místech se třídy 5.B a 2.A vypravili i do Domu národnostních menšin.                     Tam bylo pro děti připraveno nejen povídání o tom, co to je národnostní menšina, ale i o zajímavé úkoly týkající se pohádek z evropských zemí. Děti také přiřazovaly vlajky ke státům a zkoušely číst latinku, cyrilici a alfabetu. Dětem se zalíbila vlajka Rusínů, kde je medvěd. Domů si děti odnesly velmi zajímavý časopis Kamarádov nebo pexeso s obrázky národních krojů jednotlivých národnostních menšin.

 

ČESKÝ TĚŠÍN A CIESZYN

imagesKS98YU38.jpg

V rámci projektu V jednom okamžiku na dvou místech podnikly třídy 2.A a 5.B druhý výlet vlakem do česko - polského města Těšína.                                                                                                   Hned na nádraží v Českém Těšíně bylo patné, že jsou ve městě, kde se hovoří i jinak. Tabulky s názvy ulic byly napsané česky i polsky. Z nádraží zamířili na náměstí Českého Těšína, kde se nechali na památku vyfotografovat od jednoho šikovného domorodce. Dále zamířili směr Polsko. Každý si s chutí vychutnal motto projektu při kroku přes hraniční čáru na mostě přes Olši. V polském Cieszyně navštívili historickou část s vyhlídkovou věží a rotundou. V parku tu poobědvali a pak vyrazili směr město, kde na je čekaly těšínské „Benátky“ a Kašna Tří bratří. Kdo měl zloté, ochutnal polskou zmrzlinu, kdo je neměl, ochutnal pak u nádraží tu českou. Na české straně se ještě zastavili na hřišti. Cesta zpátky vlakem byla sice trochu delší, ale všichni ji statečně zvládli (včetně spolucestujících dospělých).

 

Menu

Sablonytisk.png

 MAPII.png

14. 12. Lýdie

Zítra: Radana

Přestupy do ZŠ Karla Čapka

S ohledem na kapacitu školy nejsou možné žádné přestupy (ani pro školní rok 2019/2020).

Volná místa

Pro školní rok 2019/2020 hledáme kvalifikovaného pedagoga AJ a asistenta pedagoga. V případě zájmu pošlete profesní životopis na skola@zskodanska.cz.

ELEKTRONICKÁ ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA

zskarlacapka.bakalari.cz

Webmail

webmail

Návštěvnost stránek

1089734