Drobečková navigace

Úvod > STALO SE... > DUBEN > Projekt - 2.A, 5.B

PROJEKT - 2.A, 5.B

"V JEDNOM OKAŽIMKU NA DVOU MÍSTECH"

h.png

    t.png

 

DŮM NÁRODNOSTNÍCH MENŠIN

images917P8UJZ.jpg

V rámci projektu V jednom okamžiku na dvou místech se třídy 5.B a 2.A vypravili i do Domu národnostních menšin.                     Tam bylo pro děti připraveno nejen povídání o tom, co to je národnostní menšina, ale i o zajímavé úkoly týkající se pohádek z evropských zemí. Děti také přiřazovaly vlajky ke státům a zkoušely číst latinku, cyrilici a alfabetu. Dětem se zalíbila vlajka Rusínů, kde je medvěd. Domů si děti odnesly velmi zajímavý časopis Kamarádov nebo pexeso s obrázky národních krojů jednotlivých národnostních menšin.

 

ČESKÝ TĚŠÍN A CIESZYN

imagesKS98YU38.jpg

V rámci projektu V jednom okamžiku na dvou místech podnikly třídy 2.A a 5.B druhý výlet vlakem do česko - polského města Těšína.                                                                                                   Hned na nádraží v Českém Těšíně bylo patné, že jsou ve městě, kde se hovoří i jinak. Tabulky s názvy ulic byly napsané česky i polsky. Z nádraží zamířili na náměstí Českého Těšína, kde se nechali na památku vyfotografovat od jednoho šikovného domorodce. Dále zamířili směr Polsko. Každý si s chutí vychutnal motto projektu při kroku přes hraniční čáru na mostě přes Olši. V polském Cieszyně navštívili historickou část s vyhlídkovou věží a rotundou. V parku tu poobědvali a pak vyrazili směr město, kde na je čekaly těšínské „Benátky“ a Kašna Tří bratří. Kdo měl zloté, ochutnal polskou zmrzlinu, kdo je neměl, ochutnal pak u nádraží tu českou. Na české straně se ještě zastavili na hřišti. Cesta zpátky vlakem byla sice trochu delší, ale všichni ji statečně zvládli (včetně spolucestujících dospělých).

 

Menu

titul1.png

 

14. 8. Alan

Zítra: Hana

Nevyzvednutá vysvědčení

Nevyzvednutá vysvědčení je možno vyzvednout ve vrátnici školy od 2.7. do 4.7.2018 v době od 8 do 13 hodin, dále pak od 27.8.2018 v době od 8 do 13 hodin.

Přestupy do ZŠ Karla Čapka

S ohledem na kapacitu školy umožňujeme přestup pouze dětem, které jsou naše spádové.

Informace o stavebních pracích ve škole

Informace o stavebních pracích ve škole jsou od 27.9. 2017 vyvěšeny a průběžně aktualizovány na iskole.

Volná místa

Pro školní rok 2018/2019 hledáme kvalifikovaného pedagoga 1.st. a vychovatele/vychovatelku do školní družiny. V případě zájmu pošlete profesní životopis na skola@zskodanska.cz.

Přístup na iŠkolu

www.iskola.cz/karlacapka

Webmail 

webmail

Návštěvnost stránek

969415