Drobečková navigace

Úvod > STALO SE... > KVĚTEN > Projekt - 2.A, 5.B

PROJEKT - 2. A, 5. B

"V JEDNOM OKAMŽIKU NA DVOU MÍSTECH"

h.png     t.png

 

PO STOPÁCH KONĚSPŘEŽKY

i.png

Žáci 2.A a 5.B se 15.5. v rámci  projektu V jednom okamžiku na dvou místech vydali tentokrát na jih po stopách koněspřežky, která vedla z Českých Budějovic do Lince. Na cestu vyrazili objednaným autobusem, který je dovezl na první zastávku v Bojanově. Zde si prohlédli Muzeum koněspřežky, které bylo zřízeno na místě druhé přepřahací stanice, nazývané Koláčové. Toto přízvisko si vysloužila tím, že si tu cestující v 19. století mohli během zastávky zakoupit výborné domácí koláče

Další zastávka byla v obci Rybník, ze které se vydali na naučnou stezku Koňská dráha. Ta je dovedla až na hranice s Rakouskem. Očekávané překročení hranic se k velkému zklamání všech nekonalo, protože chyběl můstek přes potok, který v těchto místech tvoří přirozenou hranici.

I když celou cestu, kterou absolvovali pěšky, lehce pršelo, nálada byla velmi dobrá a výlet se vydařil. Užili si i legraci, padaly zajímavé hlášky typu: „Mě tak bolej nohy, že už mě vlastně ani nebolej.“ Když se děti dozvěděly, že vlastně ušly jen polovinu toho, co ušly v Bratislavě a Těšíně, byly překvapené. (Pro zvídavé to tentokrát bylo 7,5 km.) Terén dělá své…

 

Menu

titul1.png

 

14. 8. Alan

Zítra: Hana

Nevyzvednutá vysvědčení

Nevyzvednutá vysvědčení je možno vyzvednout ve vrátnici školy od 2.7. do 4.7.2018 v době od 8 do 13 hodin, dále pak od 27.8.2018 v době od 8 do 13 hodin.

Přestupy do ZŠ Karla Čapka

S ohledem na kapacitu školy umožňujeme přestup pouze dětem, které jsou naše spádové.

Informace o stavebních pracích ve škole

Informace o stavebních pracích ve škole jsou od 27.9. 2017 vyvěšeny a průběžně aktualizovány na iskole.

Volná místa

Pro školní rok 2018/2019 hledáme kvalifikovaného pedagoga 1.st. a vychovatele/vychovatelku do školní družiny. V případě zájmu pošlete profesní životopis na skola@zskodanska.cz.

Přístup na iŠkolu

www.iskola.cz/karlacapka

Webmail 

webmail

Návštěvnost stránek

969415