Drobečková navigace

Úvod > Archiv > Stalo se 2017/18 > LISTOPAD > 2. A v redakci časopisu

2. A V REDAKCI ČASOPISU

j.jpgV úterý 28.11. 2. A navštívila opravdovou redakci časopisu.

Jedna maminka je totiž šéfredaktorkou časopisu HR forum, a když jsme se v projektovém týdnu stali těmi novináři, tak nás pozvala do jejich redakce a tam nám ukázala, jak na to, abychom svými novinami zaujali co nejvíce čtenářů. Ukázala nám také, jak se v časopise schovává reklama. Mnoho dětí ji v časopise správně našlo, tak to budou určitě i odolní čtenáři.

Pod vedením opravdové šéfredaktorky jsme si vyzkoušeli, jak těžké je vymyslet nadpis pro článek a dozvěděli jsme se, jaký by takový titulek měl být, aby zaujal co nejvíce čtenářů. Dětem se podařilo dokonce vymyslet novotvar, který by podle odborníka mohl čtenáře zaujmout. Článek o vyhynulých zvířatech by Kubík nazval Vyhynuliny…

Po malém občerstvení, které jsme tu měli připravené, za námi přišla fotografka a grafička Johana. Ta nám ukázala, jak vyzrát na stíny v obličeji nejen s pomocným „zrcadlem“, které používá ona, ale prozradila nám i různé fígle, které můžeme použít při focení obyčejným mobilem. A když ještě přidala, že fotila do připravovaného čísla Kovyho, a zula ho do ponožek, získala si náš obdiv.

Dozvěděli jsme se také, že se do novin a časopisů text láme a ještě další novinářské pojmy, ale já si nedělala poznámky, tak bych asi propadla. Třeba si děti pamatují více. Můžete to doma zkusit a třeba i připsat do komentářů…

Hned po návratu do školy jsme se pustili do vlastní novinové tvorby. Ta byla dokonce 1.12. oceněna cenou Karla Čapka za splněný úkol. V listopadu jsme totiž měli vymyslet do našich novin reklamu na školní mléko. Stihli jsme to na poslední chvíli. Uf.

Ocenění k nám doslova vtrhlo v podobě Terezky, pana ředitele školy, vedoucího samoobsluhy Jouzy. To byl takový rychlý vpád, že jsme na hodnou chvíli ztratili řeč. A to je co říct

IMG_20171128_093100.jpg v.jpg

b.jpg

Menu

titul1.png

 

21. 1. Běla

Zítra: Slavomír

Pohovorové hodiny

V pondělí 14.1.2019 se od 16:00 do 18:00 konají pohovorové hodiny pro třídy I.C, II.B, III.A a 6. - 9 ročník. V ostatních třídách proběhnou tripartitní schůzky dle rozpisu třídních učitelek.

Uzavření školního hřiště

Z důvodu rekonstrukce povrchu běžecké dráhy je od 3.12.2018 až do odvolání školní hřiště uzavřeno pro veškerou činnost.

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Den otevřených dveří se uskuteční 5.3. 2019 od 13 do 17 hodin.

ZÁPIS DO 1. TŘÍD

Zápis do 1. ročníku proběhne ve dnech 2. a 3.4. 2019 od 14 do 18 hodin.

Přestupy do ZŠ Karla Čapka

S ohledem na kapacitu školy umožňujeme přestup pouze dětem, které jsou naše spádové.

Volná místa

Pro školní rok 2018/2019 hledáme kvalifikovaného pedagoga 1.st., pedagoga s aprobací AJ-ČJ, M-F a vychovatele/vychovatelku do školní družiny. V případě zájmu pošlete profesní životopis na skola@zskodanska.cz.

ELEKTRONICKÁ ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA

zskarlacapka.bakalari.cz

Webmail

webmail

Návštěvnost stránek

1013977