Drobečková navigace

Úvod > OLYMPIÁDY A SOUTĚŽE > ŘÍJEN > Branný závod Republika

BRANNÝ ZÁVOD REPUBLIKA

1200x1200__x0y0__id5928__d3762c2f66cf6bbac685157120a16d32__republika2017.jpg

Dne 23. 10. se 10 žáků ze 7. až 9. tříd zúčastnili nultého ročníku závodu Republika pořádaného k výročí vzniku Československé republiky ve spolupráci ČsOL, ČOS a NKP Vyšehrad. Záštitu převzal předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.

Jednalo se o závod, který žákům přiblížíl historické události vzniku Československa formou sportovně-vědomostních disciplín připravovaných v duchu sokolských a legionářských zásad. Akce se také zúčastnili příslušníci Klubu vojenské historie Roty Nazdar a Sokola v dobových uniformách. Zároveň žáci shlédli výstavu „Vznik samostatného Československa“. A blíže se seznámili s památkami areálu NKP Vyšehrad.

Během závodu naši žáci probíhali devět stanovišť, která byla zaměřena na fyzickou zdatnost, moudrost a etiku. Skrytým úkolem byla pomoc člověku v nouzi. Žáci naší školy byli jediní, kteří si tohoto člověka všimli nabídli mu pomoc!
1. stanoviště prověřovalo fyzickou zdatnost - žáci ve dvojicích plnili tři úkoly - kotoul, pohyb na šlapadle a trakař s válením medicimbálu
2. stanoviště bylo řešení nasimulované situace člověka s úrazem
3. prověřilo spolupráci týmu, kdy si pětice musela v jeden okamžik přehodit pět tyčí a posunout se tak postupně o pět metrů
4. stanoviště zkoušelo přesnou mušku, kdy musel tým zastřelit pět prasat
5. zkoumalo paměť a básnické schopnosti týmu
6. dva dobrovolníci slaňovali hradby Vyšehradu a cestou si museli zapamatovat určité číslice a ostatní museli najít jiné tajné kódy cestou dolu za ostatními
7. stanoviště byl transport raněného do schodů
8. bylo vědomostní stanoviště z historie
9. byla lanová překážka, kterou musel celý tým zdolat

Po soutěži bylo žákům umožněno projít si kasematy, do kterých se málokdo podívá. Byl to zajímavý i dobrodružný zážitek, hlavně díky velkému množství pavouků:)).
Náš tým si vedl velmi dobře a umístil se na krásném druhém místě. Za reprezentaci školy žákům děkujeme a těšíme se na další podobné soutěže.

DSC00059.JPG DSC00066.JPG
DSC00068.JPG DSC00074.JPG
DSC00112.JPG DSC00117.JPG
DSC00081.JPG DSC00101.JPG

 

Menu

titul1.png

 

24. 11. Emílie

Zítra: Kateřina

Mezinárodní průkaz ISIC Školák

Ve spolupráci se SRPŠ nabízíme našim žákům možnost zvýhodněného zřízení průkazu ISIC. ISIC Školák je český název pro mezinárodní průkaz ISIC Scholar. Je exkluzivně určen žákům základních škol. Platnost průkazu je až 5 let od vystavení (platnost končí odchodem nebo přestupem na jinou školu). Více informací najdete v horní liště.

 

Adventní dílny

Z důvodu rekonstrukce ve škole se letos nekonají adventní dílny. O to více se na Vás budeme těšit příští rok.

Informace o stavebních pracích ve škole

Informace o stavebních pracích ve škole jsou od 27.9.2017 vyvěšeny a průběžně aktualizovány na iskole.

Volná místa

Pro školní rok 2017/2018 hledáme kvalifikované pedagogy těchto odborností: učitel 1.st., asistent pedagoga, vychovatel ŠD. V případě zájmu pošlete profesní životopis na skola@zskodanska.cz.

 

 

Přístup na iŠkolu

www.iskola.cz/karlacapka

Webmail 

webmail

Návštěvnost stránek

897579