Drobečková navigace

Úvod > Archiv > Stalo se 2017/18 > ŘÍJEN > Život lesa

ŽIVOT LESA

bez názvu.png

Dne 16. 10. v pondělí se naše třída 4. B vydala do lesa v Hostivaři. Sraz jsme měli v 8:00 před školou. Nejprve jsme šli na tramvaj číslo 22, která nás odvezla na stanici Hostivařskou a odtud jsme jeli autobusem na zastávku Řepčická, kde na nás již čekala paní lesnice, která pro nás měla připravený program „O životě v lese“.

Od zastávky jsme udělali pár kroků a byli jsme v lese. Tam jsme museli být potichu, protože nás naše průvodkyně zkoušela z toho, jaká lesní zvířata poznáme podle zvuků, pak vyzkoušela náš hmat, pak jsme poznávali lesní vůně čichem a nakonec jsme si vše prohlédli očima. Z počátku nás vůbec nenapadlo, že toho v lese můžeme tolik vidět.

Po vyzkoušení smyslů jsme popošli víc do lesa, přesněji na louku kde bylo dětské hřiště a tam jsme se zastavili. Nejprve to vypadalo, že si na tom hřišti budeme hrát, ale ne. Jen jsme si na dřevěnou mašinku odložili batohy, už jsme dostali první úkol. Měli jsme se chovat jako mravenci, o kterých nám naše paní průvodkyně nejprve pěkně povídala. Ze hry jsme zjistili, že jako mravenci přežijeme jen dvě zimy a pak vyhyneme. Po druhém kole hry jsme se poučili, že máme lépe spolupracovat, a že nás musí někdo řídit, tak jako královna mravence nebo včely. Ve druhém kole jsme přežili již sedm zim.

Pak jsme si zopakovali, z jakých pater se les skládá. Dostali jsme badatelské náčiní (sítka, lopatky, plíny, pinzety, talíře a kelímky s lupou) a měli jsme za úkol, zjistit co v jednotlivých patrech žije. Podle toho, jaké živočichy jsme našli a podle obrázků jsme vyplnili pracovní listy.

Pak nám paní učitelky s lesnicí připevnili na záda obrázky a my jsme měli hádat za pomoci otázek, jaký obrázek na zádech máme a do jakého patra v lese patří.

Pak jsme si ještě ukázali a do pracovních listů doplnili půdní patra. Jako poslední jsme si zahráli hru na sovy a vrány. Ze začátku se všichni trochu dohadovali, protože nikdo nechtěl být vránou. Ale paní učitelka nás rozdělila a mohli jsme hrát. Celý den bylo teplo, protože krásně svítilo sluníčko. Vůbec se nám nechtělo vracet do školy. Celá přírodovědná vycházka se nám moc líbila. Doporučujeme ji všem kamarádům. Bylo to super.                                                                                                                            

                                                                                                                                         Žáci 4. B

Život%20lesa%201.JPG Život%20lesa%203.JPG
Život%20lesa%204.JPG Život%20lesa%2014.JPG

 

Menu

titul1.png

 

11. 12. Dana

Zítra: Simona

Uzavření školního hřiště

Z důvodu rekonstrukce povrchu běžecké dráhy je od 3.12.2018 až do odvolání školní hřiště uzavřeno pro veškerou činnost.

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Den otevřených dveří se uskuteční 5.3. 2019 od 13 do 17 hodin.

ZÁPIS DO 1. TŘÍD

Zápis do 1. ročníku proběhne ve dnech 2. a 3.4. 2019 od 14 do 18 hodin.

Přestupy do ZŠ Karla Čapka

S ohledem na kapacitu školy umožňujeme přestup pouze dětem, které jsou naše spádové.

Volná místa

Pro školní rok 2018/2019 hledáme kvalifikovaného pedagoga 1.st., pedagoga s aprobací AJ-ČJ, M-F a vychovatele/vychovatelku do školní družiny. V případě zájmu pošlete profesní životopis na skola@zskodanska.cz.

ELEKTRONICKÁ ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA

zskarlacapka.bakalari.cz

Webmail

webmail

Návštěvnost stránek

1000099