Drobečková navigace

Úvod > STALO SE... > ZÁŘÍ > Botanicus

BOTANICUS

bez názvun.png

Do středověké vesničky Botanicus jsme se vydali ve čtvrtek        14. září. Jely jsme dvě třídy, IV. B a II. C. Vstávali jsme brzy ráno, abychom měli dostatek času dopravit se od školy na vlakové nádraží, kde jsme nastoupily do vlaku, který nás odvezl do vesnice Ostré u Lysé nad Labem. V Ostré je totiž již zmíněná středověká vesnice Botanicus.

Než jsme vstoupili do středověku, pořádně jsme se nasvačili. Paní učitelka nám zatím zakoupila vstupenku a hlavně grošíky (zdejší platidlo). Pak jsme se již rozdělili do skupin a každá skupina dostala hromádku grošů a úkol, vyzkoušet si pět různých řemesel a vyrobit tak pět jakýchkoliv výrobků. A že jsme měli z čeho vybírat – výroba papíru, mýdla, svíček, výroba provazů, rýžování zlata, pletení košíků, dřevořezbářství, výroba keramiky, loutek, drátenictví, ale i třeba lukostřelba, knihtisk, ražba mincí a spousta dalších. Bylo toho mnoho a my si mohli úplně všechno vyzkoušet. A také jsme si všechno vyzkoušeli. Důležité bylo obrnit se trpělivostí (Taková výroba svíčky ji opravdu potřebuje. Knot se totiž namáčí do vosku a po každém namočení se musí počkat, až vosk utuhne. Hrůza!), mít šikovné ruce (Tady nám moc rozum nepomáhal, a šikovné ruce jsme měli všichni.) a u některých řemesel byla důležitá i síla (Při vyřezávání věcí ze dřeva musel člověk na dláto opravdu pořádně zatlačit a zrovna tak při ražbě mincí. Ale i při lukostřelbě – luk je dost těžký a napnout tětivu tak, aby šíp doletěl do terče, dá také zabrat.). Celé dopoledne jsme měli co dělat. Když bylo poledne, svolala nás paní učitelka do hodovny a … měli jsme hody. Paní učitelka koupila každému vynikající keltskou palačinku, abychom se po celodopolední námaze trochu posilnili. Palačinky byli výtečné s tvarohem a marmeládou z lesních plodů.

Posilněni jsme se opět pustili do dalších řemesel a výrobků. Ve 14:00 již nebylo řemesla, kterého bychom nezakusili a tak jsme se obtěžkáni výrobky vydali na vlak, na cestu domů. Výlet se nám moc líbil. Pořádně jsme si ho užili.

                                Kevin P., Dominika B., Silvia G., Bodanka CH.

Výlet%20do%20Botanicusu%20%203.JPG Výlet%20do%20Botanicusu%20%208.JPG
Výlet%20do%20Botanicusu%20%206.JPG Výlet%20do%20Botanicusu%20%209.JPG

Menu

titul1.png

 

26. 4. Oto

Zítra: Jaroslav

Vyhlášení ředitelského volna

V souladu s § 24, odst. 2 zákona č. 561/2004 o předškolním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) v platném znění vyhlašuji z organizačních a technických důvodů na dny 30.4.2018 a 7.5.2018 ředitelské volno. Mgr. Ivana Vaňková, ředitelka školy

Informace o stavebních pracích ve škole

Informace o stavebních pracích ve škole jsou od 27.9. 2017 vyvěšeny a průběžně aktualizovány na iskole.

Volná místa

Pro školní rok 2018/2019 hledáme kvalifikované pedagogy těchto odborností: učitel 1.st., asistent pedagoga, vychovatel ŠD. V případě zájmu pošlete profesní životopis na skola@zskodanska.cz.

Přístup na iŠkolu

www.iskola.cz/karlacapka

Webmail 

webmail

Návštěvnost stránek

944245