Drobečková navigace

Úvod > Archiv > Stalo se 2017/18 > ZÁŘÍ > Botanicus

BOTANICUS

bez názvun.png

Do středověké vesničky Botanicus jsme se vydali ve čtvrtek        14. září. Jely jsme dvě třídy, IV. B a II. C. Vstávali jsme brzy ráno, abychom měli dostatek času dopravit se od školy na vlakové nádraží, kde jsme nastoupily do vlaku, který nás odvezl do vesnice Ostré u Lysé nad Labem. V Ostré je totiž již zmíněná středověká vesnice Botanicus.

Než jsme vstoupili do středověku, pořádně jsme se nasvačili. Paní učitelka nám zatím zakoupila vstupenku a hlavně grošíky (zdejší platidlo). Pak jsme se již rozdělili do skupin a každá skupina dostala hromádku grošů a úkol, vyzkoušet si pět různých řemesel a vyrobit tak pět jakýchkoliv výrobků. A že jsme měli z čeho vybírat – výroba papíru, mýdla, svíček, výroba provazů, rýžování zlata, pletení košíků, dřevořezbářství, výroba keramiky, loutek, drátenictví, ale i třeba lukostřelba, knihtisk, ražba mincí a spousta dalších. Bylo toho mnoho a my si mohli úplně všechno vyzkoušet. A také jsme si všechno vyzkoušeli. Důležité bylo obrnit se trpělivostí (Taková výroba svíčky ji opravdu potřebuje. Knot se totiž namáčí do vosku a po každém namočení se musí počkat, až vosk utuhne. Hrůza!), mít šikovné ruce (Tady nám moc rozum nepomáhal, a šikovné ruce jsme měli všichni.) a u některých řemesel byla důležitá i síla (Při vyřezávání věcí ze dřeva musel člověk na dláto opravdu pořádně zatlačit a zrovna tak při ražbě mincí. Ale i při lukostřelbě – luk je dost těžký a napnout tětivu tak, aby šíp doletěl do terče, dá také zabrat.). Celé dopoledne jsme měli co dělat. Když bylo poledne, svolala nás paní učitelka do hodovny a … měli jsme hody. Paní učitelka koupila každému vynikající keltskou palačinku, abychom se po celodopolední námaze trochu posilnili. Palačinky byli výtečné s tvarohem a marmeládou z lesních plodů.

Posilněni jsme se opět pustili do dalších řemesel a výrobků. Ve 14:00 již nebylo řemesla, kterého bychom nezakusili a tak jsme se obtěžkáni výrobky vydali na vlak, na cestu domů. Výlet se nám moc líbil. Pořádně jsme si ho užili.

                                Kevin P., Dominika B., Silvia G., Bodanka CH.

Výlet%20do%20Botanicusu%20%203.JPG Výlet%20do%20Botanicusu%20%208.JPG
Výlet%20do%20Botanicusu%20%206.JPG Výlet%20do%20Botanicusu%20%209.JPG

Menu

titul1.png

 

18. 2. Gizela

Zítra: Patrik

Uzavření školního hřiště

Z důvodu rekonstrukce povrchu běžecké dráhy je od 3.12.2018 až do odvolání školní hřiště uzavřeno pro veškerou činnost.

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Den otevřených dveří se uskuteční 5.3. 2019 od 13 do 17 hodin.

ZÁPIS DO 1. TŘÍD

Zápis do 1. ročníku proběhne ve dnech 2. a 3.4. 2019 od 14 do 18 hodin.

Přestupy do ZŠ Karla Čapka

S ohledem na kapacitu školy umožňujeme přestup pouze dětem, které jsou naše spádové.

Volná místa

Pro školní rok 2018/2019 hledáme kvalifikovaného pedagoga 1.st., pedagoga s aprobací AJ-ČJ, M-F a vychovatele/vychovatelku do školní družiny. V případě zájmu pošlete profesní životopis na skola@zskodanska.cz.

ELEKTRONICKÁ ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA

zskarlacapka.bakalari.cz

Webmail

webmail

Návštěvnost stránek

1023517