Drobečková navigace

Úvod > Archiv > Stalo se 2017/18 > ZÁŘÍ > Prohlídka Staroměstské radnice

PROHLÍDKA STAROMĚSTSKÉ RADNICE - 2. B

images.jpg

29. září  jsme dostali dopis od Orloje. Stěžoval si v něm, že o něm koluje pověst o mistru Hanušovi a pravdu nikdo nezná. Pozval nás, abychom za ním přišli a objevili více. Vyrazili jsme tedy na Staroměstskou radnici. Hned v úvodu jsme ohromili paní průvodkyni, když se nás ptala, jestli víme, kdo sestrojil Orloj. Čekala, že budeme mluvit o Hanušovi, že zmíníme Mikoláše z Kadaně netušila. Pověst o mistru Hanušovi jsme jí také celou odvyprávěli, až měla obavy, že už nám nemá, co povědět. Strachovala se zbytečně.

Dozvěděli jsme se, jak vypadaly staré pražské erby, viděli největší kamna v Čechách. Hádali, kterým řemeslným cechům patří erby. Navštívili jsme podzemí a žasli, že dřív bylo podzemí přízemím a kvůli zabránění neustálým povodním se navozila a navršila půda do ulic až o 2-8 metrů.

Na obrovských obrazech jsme zkoušeli poznat mistra Jana Husa i Jiříka z Poděbrad- posledního českého krále.

V 10 hodin jsme obdivovali apoštoly, zkoumali a pojmenovávali figurky na Orloji.

Pěšky jsme došli k sv. Václavovi u Muzea. Povídali jsme si o jeho babičce Ludmile a proč je zobrazována s atributem šátkem kolem krku. Na nám. Míru jsme opět viděli sošku sv. Ludmily na kostele. Připomněli jsme si, proč 28. 9. nepůjdeme do školy.

b.jpg  f.jpg
 l.jpg  v.jpg
   

 

Menu

Sablonytisk.png

 MAPII.png

17. 11. Mahulena, Den studentů

Zítra: Romana

Přestupy do ZŠ Karla Čapka

S ohledem na kapacitu školy nejsou možné žádné přestupy (ani pro školní rok 2019/2020).

Volná místa

Pro školní rok 2019/2020 hledáme kvalifikovaného pedagoga AJ a asistenta pedagoga. V případě zájmu pošlete profesní životopis na skola@zskodanska.cz.

ELEKTRONICKÁ ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA

zskarlacapka.bakalari.cz

Webmail

webmail

Návštěvnost stránek

1085417