Drobečková navigace

Úvod > Archiv > OLYMPIÁDY A SOUTĚŽE 2016/17 > DUBEN > ME v ZATRE

MISTROVSTVÍ EVROPY V ZATRE

bez názvu.png

V sobotu 22. dubna se v německém Arnbrucku konalo Mistrovství Evropy v ZATRE.

Českou republiku reprezentovalo 11 dětí, z toho 7 bylo z naší školy.                                                                                                     Vyjížděli jsme ráno v 6:15, Německo nás uvítalo deštěm a překvapivým sněhem hlavně v lesích a kopcích. Do oběda jsme odehráli základní skupinu, po obědě u stolů   zůstali jen čtyři finalisté, ostatní si bez ohledu na hustý déšť prohlédli místní park se sklenářskou výzdobou. Mistrem Evropy se stal Matyáš Lorenc (8.A), o vítězi se   rozhodovalo až v poslední partii, kde se Kubovi Bouškovi (8.A) dařilo hůř a  skončil tedy druhý. Také o třetím místě rozhodl až  poslední zápas. Tam měl větší štěstí Ondra Häusler(8.A) a odsunul tak Adélu Spáčilovou (7.tř) na čtvrté místo.

Zatre je jednoduše řečeno číselné scrabble. Hráči si postupně losují kameny s hodnotami 1 až 6 a umisťují je na hrací plán vedle sebe tak, aby docílili součtu 10, 11 nebo 12. Cílem hry je získat co nejvíce bodů. Samotné bodování je vymyšleno velmi chytře a nutí hráče, aby se snažili vytvářet rovnoměrně všechny tři součty a navíc k jejich vytváření využívali políčka přinášející bonus (tzv. double).

LH1MysfeAWeMMSbC.png

 

 

Menu

titul1.png

 

19. 10. Michaela

Zítra: Vendelín

Přestupy do ZŠ Karla Čapka

S ohledem na kapacitu školy umožňujeme přestup pouze dětem, které jsou naše spádové.

Školní hřiště

Hřiště bude možno používat, až bude povrch ještě jednou vyčištěn (provedené vyčištění jsme připomínkovali). 

Volná místa

Pro školní rok 2018/2019 hledáme kvalifikovaného pedagoga 1.st. a vychovatele/vychovatelku do školní družiny. V případě zájmu pošlete profesní životopis na skola@zskodanska.cz.

ELEKTRONICKÁ ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA

zskarlacapka.bakalari.cz

Webmail

webmail

Návštěvnost stránek

986980