Drobečková navigace

Úvod > Archiv > OLYMPIÁDY A SOUTĚŽE 2016/17 > DUBEN > ME v ZATRE

MISTROVSTVÍ EVROPY V ZATRE

bez názvu.png

V sobotu 22. dubna se v německém Arnbrucku konalo Mistrovství Evropy v ZATRE.

Českou republiku reprezentovalo 11 dětí, z toho 7 bylo z naší školy.                                                                                                     Vyjížděli jsme ráno v 6:15, Německo nás uvítalo deštěm a překvapivým sněhem hlavně v lesích a kopcích. Do oběda jsme odehráli základní skupinu, po obědě u stolů   zůstali jen čtyři finalisté, ostatní si bez ohledu na hustý déšť prohlédli místní park se sklenářskou výzdobou. Mistrem Evropy se stal Matyáš Lorenc (8.A), o vítězi se   rozhodovalo až v poslední partii, kde se Kubovi Bouškovi (8.A) dařilo hůř a  skončil tedy druhý. Také o třetím místě rozhodl až  poslední zápas. Tam měl větší štěstí Ondra Häusler(8.A) a odsunul tak Adélu Spáčilovou (7.tř) na čtvrté místo.

Zatre je jednoduše řečeno číselné scrabble. Hráči si postupně losují kameny s hodnotami 1 až 6 a umisťují je na hrací plán vedle sebe tak, aby docílili součtu 10, 11 nebo 12. Cílem hry je získat co nejvíce bodů. Samotné bodování je vymyšleno velmi chytře a nutí hráče, aby se snažili vytvářet rovnoměrně všechny tři součty a navíc k jejich vytváření využívali políčka přinášející bonus (tzv. double).

LH1MysfeAWeMMSbC.png

 

 

Menu

titul1.png

 

25. 2. Liliana

Zítra: Dorota

Den otevřených dveří

Den otevřených dveří proběhne na naší škole 14.3. 2018. Budeme se těšit na Vaši návštěvu.

Zápis do 1. ročníku 2018/19

Zápis do 1. ročníku se bude konat ve dnech 4. - 5. dubna 2018 od 14 do 18 hodin.

Informace o stavebních pracích ve škole

Informace o stavebních pracích ve škole jsou od 27.9. 2017 vyvěšeny a průběžně aktualizovány na iskole.

Volná místa

Pro školní rok 2017/2018 hledáme kvalifikované pedagogy těchto odborností: učitel 1.st., asistent pedagoga, vychovatel ŠD. V případě zájmu pošlete profesní životopis na skola@zskodanska.cz.

Přístup na iŠkolu

www.iskola.cz/karlacapka

Webmail 

webmail

Návštěvnost stránek

924383