Drobečková navigace

Úvod > Archiv > OLYMPIÁDY A SOUTĚŽE 2016/17 > DUBEN > ME v ZATRE

MISTROVSTVÍ EVROPY V ZATRE

bez názvu.png

V sobotu 22. dubna se v německém Arnbrucku konalo Mistrovství Evropy v ZATRE.

Českou republiku reprezentovalo 11 dětí, z toho 7 bylo z naší školy.                                                                                                     Vyjížděli jsme ráno v 6:15, Německo nás uvítalo deštěm a překvapivým sněhem hlavně v lesích a kopcích. Do oběda jsme odehráli základní skupinu, po obědě u stolů   zůstali jen čtyři finalisté, ostatní si bez ohledu na hustý déšť prohlédli místní park se sklenářskou výzdobou. Mistrem Evropy se stal Matyáš Lorenc (8.A), o vítězi se   rozhodovalo až v poslední partii, kde se Kubovi Bouškovi (8.A) dařilo hůř a  skončil tedy druhý. Také o třetím místě rozhodl až  poslední zápas. Tam měl větší štěstí Ondra Häusler(8.A) a odsunul tak Adélu Spáčilovou (7.tř) na čtvrté místo.

Zatre je jednoduše řečeno číselné scrabble. Hráči si postupně losují kameny s hodnotami 1 až 6 a umisťují je na hrací plán vedle sebe tak, aby docílili součtu 10, 11 nebo 12. Cílem hry je získat co nejvíce bodů. Samotné bodování je vymyšleno velmi chytře a nutí hráče, aby se snažili vytvářet rovnoměrně všechny tři součty a navíc k jejich vytváření využívali políčka přinášející bonus (tzv. double).

LH1MysfeAWeMMSbC.png

 

 

Menu

titul1.png

 

14. 8. Alan

Zítra: Hana

Nevyzvednutá vysvědčení

Nevyzvednutá vysvědčení je možno vyzvednout ve vrátnici školy od 2.7. do 4.7.2018 v době od 8 do 13 hodin, dále pak od 27.8.2018 v době od 8 do 13 hodin.

Přestupy do ZŠ Karla Čapka

S ohledem na kapacitu školy umožňujeme přestup pouze dětem, které jsou naše spádové.

Informace o stavebních pracích ve škole

Informace o stavebních pracích ve škole jsou od 27.9. 2017 vyvěšeny a průběžně aktualizovány na iskole.

Volná místa

Pro školní rok 2018/2019 hledáme kvalifikovaného pedagoga 1.st. a vychovatele/vychovatelku do školní družiny. V případě zájmu pošlete profesní životopis na skola@zskodanska.cz.

Přístup na iŠkolu

www.iskola.cz/karlacapka

Webmail 

webmail

Návštěvnost stránek

969415