Drobečková navigace

Úvod > Archiv > STALO SE...2016/17 > BŘEZEN > Návštěva Zemědělského muzea

NÁVŠTĚVA ZEMĚDĚLSKÉHO MUZEA nzm-00[1].jpg

V úterý 14. 3. se třída 3.A vydala do Zemědělského muzea na Letné.                                                                                                    Program „Od věku složím člověku“ jsme měli zajištěný s panem lektorem, takže jsme se dozvěděli opět něco více o materiálech, které se dnes již stali běžnou součástí našich domácností. Zjišťovali jsme, od kdy se začali věci uchovávat k pozdější spotřebě a jakým způsobem, aby vydrželi co nejdéle. Sledovali jsme vývoj plechovek, nápojových lahví i papírových obalů a jejich celkové zdokonalování. Abychom mohli všechen materiál dále využívat, zopakovali jsme si, do jakých kontejnerů se třídí odpad, co do nich dávat a co tam již nepatří. Také jsme zjistili (pracovali jsme s procenty), kolik bylo v minulém roce vytříděno jednotlivých druhů odpadu. Nakonec jsme pracovali ve skupinách a plnili jednoduché úkoly na vyhledávání informací.    Protože jsme měli dostatek času, spojili jsme prohlídku ještě s další výstavou v muzeu – tentokrát výstava o rybách (sladkovodních i mořských), jezerech, přehradách a rybnících u nás v republice a mimo jiné jsme sledovali model koloběhu vody v krajině. Touto výstavou jsme také vstoupili do další kapitoly v prvouce a vše se nám krásně propojilo.   

Výstava se nám hodně líbila a těšíme se na další poznávání.

 DSC_0306.jpg  DSC_0327.jpg
 images73203CJP.jpg  DSC_2536-1[1].jpg

Menu

titul1.png

 

17. 10. Hedvika

Zítra: Lukáš

Vyhlášení ředitelského volna

Na základě § 24, odst. 2, zákona č. 561/2004 o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) a vyhlášky č. 16/2005 Sb. o organizaci školního roku vyhlašuji na den 20.10.2017 ředitelské volno. Mgr. Ivana Vaňková, ředitelka školy

Informace o stavebních pracích ve škole

Informace o stavebních  pracích ve škole jsou od 27.9.2017 vyvěšeny a průběžně aktualizovány na iskole.

Volná místa

Hledáme zástup za vyučující 1. stupně (dlouhodobé OČR), nástup co nejdříve.

Pro školní rok 2017/2018 hledáme kvalifikované pedagogy těchto odborností: učitel 1.st., asistent pedagoga, vychovatel ŠD. V případě zájmu pošlete profesní životopis na skola@zskodanska.cz.

    

Přístup na iŠkolu

www.iskola.cz/karlacapka

Webmail 

webmail

Návštěvnost stránek

884728