Drobečková navigace

Úvod > Archiv > OLYMPIÁDY A SOUTĚŽE 2016/17 > PROSINEC > Astronomická olympiáda

ASTRONOMICKÁ OLYMPIÁDA

images.jpgNa letošní 14. ročník Astronomické olympiády jsme málem zapomněli a do řešení školního kola se pustili doslova a do písmene na poslední chvíli.
Se čtyřmi listy plnými otázek o vesmíru, kosmonautice a astronomie ve všech oblastech bojovali zájemci ve dvou kategoriích:       

- 6. a 7. třída (celkem 15 soutěžících z 6. A, z 6. B a ze 7. třídy)   

- 8. a 9. třída (celkem 22 soutěžících z 8. A a z 9. tř.)                       

Na řešení byl 40 minutový časový limit a bylo dovoleno používat libovolné pomůcky kromě nápovědy spolužáka a dalších živých organismů, a to i zprostředkovaně přes elektronická komunikační média.
----------------------------------
Podívejte se na jednu z úloh mladší kategorie:
U každé věty zakroužkuj, zda je pravdivá (P) nebo nepravdivá (N).

1. Všechny hvězdy se po obloze pohybují směrem od východu na západ.  P  N
2. Při úplňku Měsíc svítí úplně celý.  P  N
3. Jupiter je největší a zároveň nejhmotnější planetou sluneční soustavy.  P  N
4. Jedním ze Saturnových měsíců je Enceladus.  P N
------------------------------------------
Ve starších do krajského kola postoupilo 9 žáků, z nich nejúspěšnější byl Patrik Neziraj z 9. třídy.
V mladší kategorii do krajského kola postupuje 8 žáků, z nichž nejlepší byla Adéla Spáčilová ze 7. třídy.

Krajské kolo zpracovávají soutěžící samostatně v delším časovém období, kde už je požadováno i vlastní pozorování.        A to je jednou z příčin, proč se do řešení téměř nikdo nepouští. Třeba to tentokrát bude lepší.

starší kategorie (postupující)
1.         Patrik Neziraj         9.tř    32
2.         Jakub Bošek          9.tř    27
3.-4.    Ondřej Häusler       8.A    25
3.-4.    Jakub Tesař           9.tř    25
5.-6.    Marie Gavláková    9.tř    23
5.-6.    Patrick Walus         8.A    23
7.-9.    Jakub Bouška        8.A    22
7.-9.    Martin Holas          9.tř    22
7.-9.    Anna Poláková      8.A    22


mladší kategorie (postupující)
1.            Adéla Spáčilová     7.tř    35
2.-3.        Filip Dvořák            6.A    33
2.-3.        Ondřej Malý            6.A    33
4.             David Tran             6.B    32
5.-6.        Tomáš Rendla        6.A    26
5.-6.         Nikita Romanov     7.tř    26
7.             Pavlína Plichtová   6.B    25
8.             Michael Morávek    6.B    24


 

Menu

titul1.png

 

19. 10. Michaela

Zítra: Vendelín

Přestupy do ZŠ Karla Čapka

S ohledem na kapacitu školy umožňujeme přestup pouze dětem, které jsou naše spádové.

Školní hřiště

Hřiště bude možno používat, až bude povrch ještě jednou vyčištěn (provedené vyčištění jsme připomínkovali). 

Volná místa

Pro školní rok 2018/2019 hledáme kvalifikovaného pedagoga 1.st. a vychovatele/vychovatelku do školní družiny. V případě zájmu pošlete profesní životopis na skola@zskodanska.cz.

ELEKTRONICKÁ ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA

zskarlacapka.bakalari.cz

Webmail

webmail

Návštěvnost stránek

986975