Drobečková navigace

Úvod > Archiv > OLYMPIÁDY A SOUTĚŽE 2016/17 > ZÁŘÍ > TECHNODAYS Litoměřice

TECHNODAYS LITOMĚŘICE

 bez názvu.png

Dne 23.9. jsme byli na veletrhu na podporu technického  vzdělávání -Technodays Litoměřice 2016. Cílem akce je  seznámit žáky s nabídkou technických oborů a řemesel  prostřednictvím prezentace středních škol a různých firem a  přiblížit jim tak provázanost nabízených učebních oborů s  konkrétní poptávkou firemna trhu práce. Akce se konala na Zahradě Čech a z naší školy vyjel plný  autobus (přes 40 dětí) hlavně z druhého stupně.

Pro nás ale hlavní byla účast na Technohrách, na které se tým Krakatit (Jakub Bouška a Nicolas Grim z 8.A, Ondra Matějka z  8.B, Adéla Spáčilová ze 7. tř a David Tran z 6.B) připravoval už od června. Věděli jsme, že tématem je POHYB a scénku "Newtonovy pohybové zákony" postupně shlédli snad všichni žáci i učitelé naší školy.

Po úvodní prezentaci následovaly další disciplíny:

* Kuličková dráha – tu si každý tým přivezl hotovou a na místě  ji předváděl. Z časových důvodů jsme sáhli po stavebnici a dráhy jsme předváděli dvě. Obě dvě jsou k vidění v učebně  fyziky v 1. patře (teda teď už jedna, druhou Max rozbil polštářem)

n.jpg  b.jpg

*Šílený myšohryz – postavení vozítka s pohonem pastičkou na myši, soutěž v rychlosti a ujeté vzdálenosti. Na myšohryze jsme se také připravovali už od června, rozdalo se přes 30 pastiček na myši, ale nakonec těch, co dotáhli stavbu do konce, bylo jen pár. Nejmladší účastník byl náš Honzík Horák. 

 r.jpg  v.jpg

*Most – dostali jsme míchátka a tavnou pistoli a stavěli jsme  most o rozponu 80 cm, tak aby vydržel zatížení 2 kg. Všechny  mosty to vydržely. Ten náš je teď také v učebně fyziky.

 m.jpg  b.jpg

* Katapult – replikou katapultu Leonarda da Vinci si ověří, že  střelba na cíl není až  tak jednoduchá.

* Test obecných znalostí - odpovědět na 30 otázek  technického zaměření. U některých odpovědí soutěžící prostě  tipovali, tak encyklopedické znalosti  nikdo nemá:-)

* Labyrint – práce v týmu a koordinace pohybu nemusí být nic  jednoduchého a dovést kuličku do cíle v nejkratším čase může  být dost náročné, ale nakonec to byla jedna z našich  nejúspěšnějších disciplín.

 q.jpg  j.jpg

Přiložené video potvrdí bohatou účast našich žáků:

https://www.youtube.com/watch?v=qhOAmdmPNFo 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           

Menu

titul1.png

 

23. 10. Teodor

Zítra: Nina

Mezinárodní průkaz ISIC Školák

Ve spolupráci se SRPŠ nabízíme našim žákům možnost zvýhodněného zřízení průkazu ISIC. ISIC Školák je český název pro mezinárodní průkaz ISIC Scholar. Je exkluzivně určen žákům základních škol. Platnost průkazu je až 5 let od vystavení (platnost končí odchodem nebo přestupem na jinou školu). Více informací najdete v horní liště.

Informace o stavebních pracích ve škole

Informace o stavebních  pracích ve škole jsou od 27.9.2017 vyvěšeny a průběžně aktualizovány na iskole.

Volná místa

Pro školní rok 2017/2018 hledáme kvalifikované pedagogy těchto odborností: učitel 1.st., asistent pedagoga, vychovatel ŠD. V případě zájmu pošlete profesní životopis na skola@zskodanska.cz.

    

Přístup na iŠkolu

www.iskola.cz/karlacapka

Webmail 

webmail

Návštěvnost stránek

886903