Drobečková navigace

Úvod > Archiv > OLYMPIÁDY A SOUTĚŽE 2016/17 > ZÁŘÍ > TECHNODAYS Litoměřice

TECHNODAYS LITOMĚŘICE

 bez názvu.png

Dne 23.9. jsme byli na veletrhu na podporu technického  vzdělávání -Technodays Litoměřice 2016. Cílem akce je  seznámit žáky s nabídkou technických oborů a řemesel  prostřednictvím prezentace středních škol a různých firem a  přiblížit jim tak provázanost nabízených učebních oborů s  konkrétní poptávkou firemna trhu práce. Akce se konala na Zahradě Čech a z naší školy vyjel plný  autobus (přes 40 dětí) hlavně z druhého stupně.

Pro nás ale hlavní byla účast na Technohrách, na které se tým Krakatit (Jakub Bouška a Nicolas Grim z 8.A, Ondra Matějka z  8.B, Adéla Spáčilová ze 7. tř a David Tran z 6.B) připravoval už od června. Věděli jsme, že tématem je POHYB a scénku "Newtonovy pohybové zákony" postupně shlédli snad všichni žáci i učitelé naší školy.

Po úvodní prezentaci následovaly další disciplíny:

* Kuličková dráha – tu si každý tým přivezl hotovou a na místě  ji předváděl. Z časových důvodů jsme sáhli po stavebnici a dráhy jsme předváděli dvě. Obě dvě jsou k vidění v učebně  fyziky v 1. patře (teda teď už jedna, druhou Max rozbil polštářem)

n.jpg  b.jpg

*Šílený myšohryz – postavení vozítka s pohonem pastičkou na myši, soutěž v rychlosti a ujeté vzdálenosti. Na myšohryze jsme se také připravovali už od června, rozdalo se přes 30 pastiček na myši, ale nakonec těch, co dotáhli stavbu do konce, bylo jen pár. Nejmladší účastník byl náš Honzík Horák. 

 r.jpg  v.jpg

*Most – dostali jsme míchátka a tavnou pistoli a stavěli jsme  most o rozponu 80 cm, tak aby vydržel zatížení 2 kg. Všechny  mosty to vydržely. Ten náš je teď také v učebně fyziky.

 m.jpg  b.jpg

* Katapult – replikou katapultu Leonarda da Vinci si ověří, že  střelba na cíl není až  tak jednoduchá.

* Test obecných znalostí - odpovědět na 30 otázek  technického zaměření. U některých odpovědí soutěžící prostě  tipovali, tak encyklopedické znalosti  nikdo nemá:-)

* Labyrint – práce v týmu a koordinace pohybu nemusí být nic  jednoduchého a dovést kuličku do cíle v nejkratším čase může  být dost náročné, ale nakonec to byla jedna z našich  nejúspěšnějších disciplín.

 q.jpg  j.jpg

Přiložené video potvrdí bohatou účast našich žáků:

https://www.youtube.com/watch?v=qhOAmdmPNFo 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           

Menu

Sablonytisk.png

 MAPII.png

20. 11. Nikola

Zítra: Albert

Přestupy do ZŠ Karla Čapka

S ohledem na kapacitu školy nejsou možné žádné přestupy (ani pro školní rok 2019/2020).

Volná místa

Pro školní rok 2019/2020 hledáme kvalifikovaného pedagoga AJ a asistenta pedagoga. V případě zájmu pošlete profesní životopis na skola@zskodanska.cz.

ELEKTRONICKÁ ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA

zskarlacapka.bakalari.cz

Webmail

webmail

Návštěvnost stránek

1085947