Drobečková navigace

Úvod > Archiv > STALO SE...2016/17 > PROSINEC > Vánoční výlet do Německa

VÁNOČNÍ VÝLET DO NĚMECKA

images2EX2I0O5.jpg

Ve středu 14. 12. jsme se rozhodli zdolat pevnost Königstein a navštívit barokní městečko Drážďany u našich saských sousedů.

Ráno se u autobusu sešel opravdový mix žáků naší školy. Na zájezd vyslaly své zastupitele 5. třídy, 6., 7., 8. a i deváťáci měli svou vyslankyni.

Ačkoliv počasí nám příliš nepřálo, entuziasmus nás neopouští, všichni máme cestovní doklad, všichni máme dost peněz na sladkosti a drahé zbytečnosti! Můžeme jet!

Cestou nabíráme naši paní průvodkyni, která se nás proti naší vůli pokouší trochu vzdělat.

Asi za dvě hodinky vystupujeme z autobusu a už dýcháme německý vzduch, protože nad námi, za mlhou hustou tak, že by se dala krájet a možná ještě dál, se tyčí jedna z největších horských pevností v Evropě. Leží uprostřed Labských pískovců na stolové hoře Königstein nad stejnojmennou obcí na levém břehu Labe v okrese Saské Švýcarsko.

Celé osazenstvo autobusu už se vydává k nákladnímu výtahu a jsme celí napjatí, co nás čeká nahoře, protože počasí je příšerné, mrholení neustává, mlha přede mnou, mlha za mnou…

Toto místo jsme se rozhodli navštívit zejména kvůli dech beroucímu výhledu…ano, to bílo všude kolem je opravdu dech beroucí, alespoň šála, přes níž dýcháme, nám dech minimálně redukuje.

 

 

 

 

 

 

 

 

Každopádně okolí je moc hezké, navštívili jsme také sklepení s obřím sudem, shlédli jsme do druhé nejhlubší studny v Evropě a i opuštěné tržiště má něco do sebe, alespoň můžeme dělat fotky bez davu lidí v pozadí. Vánoční trhy na pevnosti totiž fungují pouze o víkendech a středa je středa..

Vymzrlí a promočení se vracíme do autobusu a těšíme se na svačinu z domova! Autobus pokračuje směr Drážďany.

Musíme absolvovat několik povinných zastávek s výkladem o zajímavostech a památkách města, ale odměnou nám budou konečně vánoční trhy. Tváříme se, že nás opravdu zajímá historie města, ačkoliv Frauenkirche nás opravdu zaujal a jeho interiér je tak úžasný… ale trhy a světýlka jsou prostě trhy a světýlka! J