Drobečková navigace

Úvod > Archiv > STALO SE...2016/17 > LISTOPAD > Podzimní akce IV.C

PODZIMNÍ AKCE IV.C

images.jpgNávštěva Národního pedagogického muzea - říjen

Na závěr projektového týdne jsme navštívili Národní pedagogické muzeum. Kdo čekal, že muzeum školství bude nuda, ten se mýlil. Děti si zapsaly (nebo spíše nakreslily) své jméno hlaholicí, vyzkoušely si psaní opravdovým brkem a nevěřícně kroutily hlavou nad dávnými školními tresty. Dozvěděly se, co hlásal Jan Amos Komenský nebo jaké  vysvědčení měli naši prezidenti. Tak teď hezky ruce za záda, začínáme...    

eR5UvNnfTBgL9JO5.jpg     

Projekt Karlův most - říjen

Karlův most patří mezi nejvýznamnější pražské stavby, a tak není divu, že jsme ho při letošních oslavách výročí Karla IV chtěli blíže poznat. Zabývali jsme se nejen jeho historií, ale i příběhy svatých, jejichž sochy most zdobí. S těmito postavami jsme se seznámili docela důkladně, neboť při procházce po Karlově mostě každý „svého“ svatého poznal.  

d.jpg

Divadlo Minor - říjen

Když smícháme trochu historie a hodně umění, vznikne zajímavé divadelní představení. Takového jsme se zúčastnili v divadle Minor. Lipany v nás dokázaly vyvolat mrazení v zádech, ale i úsměv na tváři.

Vlastivědná vycházka - listopad

To, co v učebnicích nenajdeme, nalezneme na zajímavých místech. Po stopách prvních Přemyslovců se vydaly děti ze čtvrté třídy. Vlastivědná vycházka začala v podhradí a po Starých zámeckých schodech pokračovala na Pražský hrad – do baziliky sv. Jiří a katedrály sv. Víta. I když vládlo chladné a větrné podzimní počasí, navštívit tato působivá místa za to stálo.

 

Menu

titul1.png

 

23. 9. Berta

Zítra: Jaromír

Ředitelské volno

Na základě § 24, odst. 2, zákona č. 561/2004 o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) a vyhlášky č. 16/2005 Sb. o organizaci školního roku vyhlašuji na den 5.10.2018 ředitelské volno.

Přestupy do ZŠ Karla Čapka

S ohledem na kapacitu školy umožňujeme přestup pouze dětem, které jsou naše spádové.

Informace půdní vestavbě

Informace o půdní vestavbě jsou od 27.9. 2017 vyvěšeny a průběžně aktualizovány na iskole.

Volná místa

Pro školní rok 2018/2019 hledáme kvalifikovaného pedagoga 1.st. a vychovatele/vychovatelku do školní družiny. V případě zájmu pošlete profesní životopis na skola@zskodanska.cz.

ELEKTRONICKÁ ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA

zskarlacapka.bakalari.cz

Webmail

webmail

Návštěvnost stránek

980500