Drobečková navigace

Úvod > Archiv > STALO SE...2016/17 > ZÁŘÍ > Škola v přírodě Černá hora

ŠKOLA V PŘÍRODĚ

 Černá hora 9. 9. – 16. 9. 2016

bez názvu.png

Přestože školní rok měl za sebou teprve pár dní, vyrazili žáci     3. A, 4. A, 4. B a 5. B na oblíbenou školu v přírodě na tradiční místo do Krkonoš, do Horského hotelu na Černé hoře. Je 100% jisté, že jim všichni pobyt záviděli. V Praze bylo celý týden neuvěřitelné horko, ale na Černé hoře bylo příjemné teplo.

Dopolední výuka, dokud neuschnula rosa, probíhala v prostorech hotelu, a pak rychle do přírody, poznávat okolní krajinu, sportovat, číst si v přírodě, hrát si nebo povídat si se spolužáky.

Odpolední program byl zajištěn instruktory z agentury HP Sport servis. Celý týden všichni prožívali „Svátky naruby“. Všechny účastníky přivítali Tři králové, každý se prošel v masopustním průvodu po okolí hotelu, maloval velikonoční vajíčka, vyráběl ozdoby na vánoční stromeček. Všichni slavnostně oblečeni usedli ke štědrovečernímu stolu, našli dárečky pod vánočním stromečkem, oslavili ohňostrojem Silvestr a Nový rok.

Celý týden všichni plnili úkoly, sbírali body ve smíšených týmech. Součástí bodování byl i večerní program. Týmy prověřili své znalosti v soutěži „Riskuj“, své nadání mohli jednotlivci i skupiny ukázat v show „Mikuláš hledá talent“. Na závěr se jednotlivé týmy vypravili podle indicií a mapy pro poklad, o který se všichni spravedlivě rozdělili.

Velkým zážitkem pro všechny byl celodenní výlet na horu Sněžku. Cesta do Pece po Sněžkou byla jednoduchá – šlo se pouze z kopce. Na Sněžku a zpět jsme jeli kabinkovou lanovkou. Abychom zpáteční cestu bez problémů zvládli, svezli jsme se vyhlídkovým vláčkem až ke Kolínské boudě. Cestu z Kolínské boudy do hotelu máme již „natrénovanou“ (každý pobyt sem chodíme na výlet), takže jsme věděli, co nás čeká. Náročný výlet jsme všichni zvládli a celá skupina dětí má jeden školní unikát: 94 žáků ZŠ Karla Čapka bylo na Sněžce J.

Celý týden bohužel velmi rychle uběhl, a když nastal čas balení a odjezdu, nikomu se nechtělo ze skvělé atmosféry zpátky domů. „Svátky naruby“ měly velký úspěch, a protože se nestihly všechny, naplánoval se jeden „ve skutečném“ období. Na „vzpomínání“ se těšíme v pátek 4. 11. od 18.30. Čeká nás „Dušičkové spaní ve škole“. A když to vyjde, přijedou i instruktoři.

 T61bQBGkANnzdVM7o.jpg  k[7].jpg
 T61bQBGkANnzdVM7h.jpg  T61bQBGkANnzdVM7i.jpg
 T61bQBGkANnzdVM7j.jpg T61bQBGkANnzdVM7r.jpg

Menu

titul1.png

 

18. 1. Vladislav

Zítra: Doubravka

Pohovorové hodiny

V pondělí 14.1.2019 se od 16:00 do 18:00 konají pohovorové hodiny pro třídy I.C, II.B, III.A a 6. - 9 ročník. V ostatních třídách proběhnou tripartitní schůzky dle rozpisu třídních učitelek.

Uzavření školního hřiště

Z důvodu rekonstrukce povrchu běžecké dráhy je od 3.12.2018 až do odvolání školní hřiště uzavřeno pro veškerou činnost.

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Den otevřených dveří se uskuteční 5.3. 2019 od 13 do 17 hodin.

ZÁPIS DO 1. TŘÍD

Zápis do 1. ročníku proběhne ve dnech 2. a 3.4. 2019 od 14 do 18 hodin.

Přestupy do ZŠ Karla Čapka

S ohledem na kapacitu školy umožňujeme přestup pouze dětem, které jsou naše spádové.

Volná místa

Pro školní rok 2018/2019 hledáme kvalifikovaného pedagoga 1.st., pedagoga s aprobací AJ-ČJ, M-F a vychovatele/vychovatelku do školní družiny. V případě zájmu pošlete profesní životopis na skola@zskodanska.cz.

ELEKTRONICKÁ ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA

zskarlacapka.bakalari.cz

Webmail

webmail

Návštěvnost stránek

1013328