Drobečková navigace

Úvod > Archiv > STALO SE...2016/17 > ZÁŘÍ > Škola v přírodě Černá hora

ŠKOLA V PŘÍRODĚ

 Černá hora 9. 9. – 16. 9. 2016

bez názvu.png

Přestože školní rok měl za sebou teprve pár dní, vyrazili žáci     3. A, 4. A, 4. B a 5. B na oblíbenou školu v přírodě na tradiční místo do Krkonoš, do Horského hotelu na Černé hoře. Je 100% jisté, že jim všichni pobyt záviděli. V Praze bylo celý týden neuvěřitelné horko, ale na Černé hoře bylo příjemné teplo.

Dopolední výuka, dokud neuschnula rosa, probíhala v prostorech hotelu, a pak rychle do přírody, poznávat okolní krajinu, sportovat, číst si v přírodě, hrát si nebo povídat si se spolužáky.

Odpolední program byl zajištěn instruktory z agentury HP Sport servis. Celý týden všichni prožívali „Svátky naruby“. Všechny účastníky přivítali Tři králové, každý se prošel v masopustním průvodu po okolí hotelu, maloval velikonoční vajíčka, vyráběl ozdoby na vánoční stromeček. Všichni slavnostně oblečeni usedli ke štědrovečernímu stolu, našli dárečky pod vánočním stromečkem, oslavili ohňostrojem Silvestr a Nový rok.

Celý týden všichni plnili úkoly, sbírali body ve smíšených týmech. Součástí bodování byl i večerní program. Týmy prověřili své znalosti v soutěži „Riskuj“, své nadání mohli jednotlivci i skupiny ukázat v show „Mikuláš hledá talent“. Na závěr se jednotlivé týmy vypravili podle indicií a mapy pro poklad, o který se všichni spravedlivě rozdělili.

Velkým zážitkem pro všechny byl celodenní výlet na horu Sněžku. Cesta do Pece po Sněžkou byla jednoduchá – šlo se pouze z kopce. Na Sněžku a zpět jsme jeli kabinkovou lanovkou. Abychom zpáteční cestu bez problémů zvládli, svezli jsme se vyhlídkovým vláčkem až ke Kolínské boudě. Cestu z Kolínské boudy do hotelu máme již „natrénovanou“ (každý pobyt sem chodíme na výlet), takže jsme věděli, co nás čeká. Náročný výlet jsme všichni zvládli a celá skupina dětí má jeden školní unikát: 94 žáků ZŠ Karla Čapka bylo na Sněžce J.

Celý týden bohužel velmi rychle uběhl, a když nastal čas balení a odjezdu, nikomu se nechtělo ze skvělé atmosféry zpátky domů. „Svátky naruby“ měly velký úspěch, a protože se nestihly všechny, naplánoval se jeden „ve skutečném“ období. Na „vzpomínání“ se těšíme v pátek 4. 11. od 18.30. Čeká nás „Dušičkové spaní ve škole“. A když to vyjde, přijedou i instruktoři.

 T61bQBGkANnzdVM7o.jpg  k[7].jpg
 T61bQBGkANnzdVM7h.jpg  T61bQBGkANnzdVM7i.jpg
 T61bQBGkANnzdVM7j.jpg T61bQBGkANnzdVM7r.jpg

Menu

Sablonytisk.png

 MAPII.png

17. 11. Mahulena, Den studentů

Zítra: Romana

Přestupy do ZŠ Karla Čapka

S ohledem na kapacitu školy nejsou možné žádné přestupy (ani pro školní rok 2019/2020).

Volná místa

Pro školní rok 2019/2020 hledáme kvalifikovaného pedagoga AJ a asistenta pedagoga. V případě zájmu pošlete profesní životopis na skola@zskodanska.cz.

ELEKTRONICKÁ ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA

zskarlacapka.bakalari.cz

Webmail

webmail

Návštěvnost stránek

1085405