Drobečková navigace

Úvod > Archiv > Stalo se...2015/16 > ČERVEN > Výlet do IQLANDIE

Výlet do IQLANDIE

 bez názvu.png

Dne 14.6.2016 jsme naše třída V.A a VI. třída byli v IQLandii v Liberci.                                                                                                  Po příjezdu nás uvítala paní, která nás dovedla na Velkou science show. Tam nám ukázali, jak rozdělat oheň pomocí chemikálií (bez sirek, zapalovače, kamenů nebo dřeva). Dále jsme viděli „velice drahou“ raketu (PET lahev) a také vyvolání tekutého „džina“. Také nám polévali ruce tekutým dusíkem – i paní učitelce, kterou jsme nakonec přemluvili. Kupodivu jsme nezmrzli (tekutý dusík má -200°C).
Po této show nás paní učitelky rozdělily do skupin, ve kterých jsme chodili po celém areálu IQLandie.                                            V suterénu bylo téma pravěk. Tam jsme viděli všechna jeho období, vycpaného netopýra a pavouky ve skle, mohli jsme vyhrabat kostru dinosaura z písku.                                                   Pak jsme se dostali ke schodišti, u kterého byly zobrazeny vrstvy Země. Krátkou zrcadlovou cestičkou jsme prošli do dalšího patra, kde na nás čekal vodní svět. Nejhezčí z něj určitě byla „kouzelná“ kašna, kde každou hodinu vystřikovaly do rytmu určité písničky barevné trysky.                                               V prvním patře jsme objevovali svět živlů, kde jsme si mohli nasimulovat vichřici a každou půlhodinu bylo k vidění ohnivé tornádo nebo blesky hrající písničku.                                                Druhé patro bylo věnované tématu člověk a jeho smysly. Měřili jsme si tam srdeční tep, tlak krve nebo soustředění.                      V nejvyšším patře jsme pak prozkoumávali vesmír, bylo tam planetárium a spousta dalších atrakcí a exponátů – mezi nimi i „Jak by byla těžká plechovka s Coca Colou na různých planetách?“
Výlet do Liberce se nám všem moc líbil, byla to velká zábava a moc jsme si to užili.

                                                                           Věrka a Tonda, V.A

 F2M23GVY.jpg  JM9PBDEX.jpg
 OCH5V2T4.jpg  UJ8U5TBZ.jpg

ZCI1WOQC.jpg

Menu

titul1.png

 

23. 10. Teodor

Zítra: Nina

Mezinárodní průkaz ISIC Školák

Ve spolupráci se SRPŠ nabízíme našim žákům možnost zvýhodněného zřízení průkazu ISIC. ISIC Školák je český název pro mezinárodní průkaz ISIC Scholar. Je exkluzivně určen žákům základních škol. Platnost průkazu je až 5 let od vystavení (platnost končí odchodem nebo přestupem na jinou školu). Více informací najdete v horní liště.

Informace o stavebních pracích ve škole

Informace o stavebních  pracích ve škole jsou od 27.9.2017 vyvěšeny a průběžně aktualizovány na iskole.

Volná místa

Pro školní rok 2017/2018 hledáme kvalifikované pedagogy těchto odborností: učitel 1.st., asistent pedagoga, vychovatel ŠD. V případě zájmu pošlete profesní životopis na skola@zskodanska.cz.

    

Přístup na iŠkolu

www.iskola.cz/karlacapka

Webmail 

webmail

Návštěvnost stránek

886903