Drobečková navigace

Úvod > Archiv > Stalo se...2015/16 > ČERVEN > Výlet do IQLANDIE

Výlet do IQLANDIE

 bez názvu.png

Dne 14.6.2016 jsme naše třída V.A a VI. třída byli v IQLandii v Liberci.                                                                                                  Po příjezdu nás uvítala paní, která nás dovedla na Velkou science show. Tam nám ukázali, jak rozdělat oheň pomocí chemikálií (bez sirek, zapalovače, kamenů nebo dřeva). Dále jsme viděli „velice drahou“ raketu (PET lahev) a také vyvolání tekutého „džina“. Také nám polévali ruce tekutým dusíkem – i paní učitelce, kterou jsme nakonec přemluvili. Kupodivu jsme nezmrzli (tekutý dusík má -200°C).
Po této show nás paní učitelky rozdělily do skupin, ve kterých jsme chodili po celém areálu IQLandie.                                            V suterénu bylo téma pravěk. Tam jsme viděli všechna jeho období, vycpaného netopýra a pavouky ve skle, mohli jsme vyhrabat kostru dinosaura z písku.                                                   Pak jsme se dostali ke schodišti, u kterého byly zobrazeny vrstvy Země. Krátkou zrcadlovou cestičkou jsme prošli do dalšího patra, kde na nás čekal vodní svět. Nejhezčí z něj určitě byla „kouzelná“ kašna, kde každou hodinu vystřikovaly do rytmu určité písničky barevné trysky.                                               V prvním patře jsme objevovali svět živlů, kde jsme si mohli nasimulovat vichřici a každou půlhodinu bylo k vidění ohnivé tornádo nebo blesky hrající písničku.                                                Druhé patro bylo věnované tématu člověk a jeho smysly. Měřili jsme si tam srdeční tep, tlak krve nebo soustředění.                      V nejvyšším patře jsme pak prozkoumávali vesmír, bylo tam planetárium a spousta dalších atrakcí a exponátů – mezi nimi i „Jak by byla těžká plechovka s Coca Colou na různých planetách?“
Výlet do Liberce se nám všem moc líbil, byla to velká zábava a moc jsme si to užili.

                                                                           Věrka a Tonda, V.A

 F2M23GVY.jpg  JM9PBDEX.jpg
 OCH5V2T4.jpg  UJ8U5TBZ.jpg

ZCI1WOQC.jpg

Menu

Sablonytisk.png

 MAPII.png

20. 11. Nikola

Zítra: Albert

Přestupy do ZŠ Karla Čapka

S ohledem na kapacitu školy nejsou možné žádné přestupy (ani pro školní rok 2019/2020).

Volná místa

Pro školní rok 2019/2020 hledáme kvalifikovaného pedagoga AJ a asistenta pedagoga. V případě zájmu pošlete profesní životopis na skola@zskodanska.cz.

ELEKTRONICKÁ ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA

zskarlacapka.bakalari.cz

Webmail

webmail

Návštěvnost stránek

1085961