Drobečková navigace

Úvod > Archiv > Stalo se...2015/16 > ČERVEN > Noc kostelů

 

bez názvu.png

 

Dne 10. 6. absolvovali zájemci z 6. třídy a třídy 7. B Noc kostelů.

Sešli jsme se v 18 hodin před školou a naše první kroky vedly do kostela sv. Václava na Čechově náměstí, zde jsme obdrželi průkazku a do ní jsme v každém navštíveném kostele dostali razítko.                                                                                                  Naším dalším cílem byl tzv. Pojízdný kostel, tedy tramvaj, která jezdila na trase Čechovo náměstí - Malovanka a zpět, byl zde přítomen farář, varhaník, ten dokresloval atmosféru hrou na varhany, a dokonce byl přítomen i kardinál Dominik Duka, který poskytoval rozhovor.                                                                           Pokračovali jsme do kostela sv. Ignáce na Karlově náměstí, dále do kostela sv. Štěpána ve Štěpánské ulici, do chrámu sv. Ludmily na náměstí Míru, odtud do kostela Nejsvětějšího Srdce Páně na náměstí Jiřího z Poděbrad. Naše další cesta směřovala do kostela Českobratrské církve evangelické v Korunní ulici a procházku jsme zakončili v kostele Československé církve husitské v Dykově ulici.

Vycházka byla velmi zajímavá, v průběhu tří hodin jsme navštívili sedm kostelů a podívali jsme se i do prostor, které nejsou běžně zpřístupněny.

 49C7O5HE.jpg  6C5IA4UK.jpg

 EA7VI6D4.jpg

1QT0WCAP.jpg

 7XRNY385.jpg

 

Menu

Sablonytisk.png

 MAPII.png

15. 11. Leopold

Zítra: Otmar

Přestupy do ZŠ Karla Čapka

S ohledem na kapacitu školy nejsou možné žádné přestupy (ani pro školní rok 2019/2020).

Volná místa

Pro školní rok 2019/2020 hledáme kvalifikovaného pedagoga AJ a asistenta pedagoga. V případě zájmu pošlete profesní životopis na skola@zskodanska.cz.

ELEKTRONICKÁ ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA

zskarlacapka.bakalari.cz

Webmail

webmail

Návštěvnost stránek

1085218