Drobečková navigace

Úvod > Archiv > Stalo se...2015/16 > KVĚTEN > Královské mysterium

Královské mysterium

20. května - 7. A

bez názvu.png

Šifrovací hra „Královské mysterium“ zavede účastníky na Nové Město pražské, za tajemnou symbolikou, kterou do svého opus magnum nechal Karel IV. kdysi vepsat. Hráči při ní procházejí předem připravenou trasou, na níž luští šifry, logické úkoly a získávají hesla, která jim dovolí zjistit polohu následujícího stanoviště.

Hra je určena pro dvou- až pětičlenné týmy. Průvodcem je hráčům online herní systém, do kterého je nutné se předem registrovat na adrese www.kralovske-mysterium.cz, kde jsou také k dispozici pravidla hry a základní informace. Dále už stačí si jen vyzvednout herní brožurku v pokladně věže Novoměstské radnice.

První šifra čeká na hráče přímo na nádvoří Novoměstské radnice. Trasa „Královského mysteria“ vede napříč Novým Městem pražským přes šest zastavení a nabízí také dvě bonusové šifry.

https://www.facebook.com/cryptomania.cz/?fref=nf

Královské mystérium se mi moc líbilo, bylo super, že jsme se krásně prošli Prahou a také jsme mohli luštit zajímavé šifry. Šifry byly hezké, ale někdy těžké. Dvakrát jsme dokonce použili řešení, protože jsme nemohli najít způsob, jak šifru vyřešit. Rád bych někdy nějakou podobnou akci podniknul znovu.

                                                                                          Adam 7. A

Královské mysterium se mi moc líbilo. Také bylo moc krásné počasí, takže to bylo super. Poznala jsem hodně zajímavých míst. Byla jsem v týmu Vans, řešili jsme 6 šifer a 2 byly bonusy, které jsme nestihli. Nakonec jsme skončili 152. místě, není to moc, ale na tom asi nezáleží, hlavně, že jsme si to užili. S časem 3h16m13s. Nejvíc mě bavila šifra, kde jsme navštívili Kostel sv. Kateřiny, bylo to tam moc krásné. U předposlední šifry jsme byli trochu unavení, ale zvládli jsme to. Celý den jsem si moc užila, a doufám že někdy půjdem zas.

                                                                                           Linda 7. A

b62813d1ef_102941053_o2.jpg

Menu

Sablonytisk.png

 MAPII.png

12. 12. Simona

Zítra: Lucie

Přestupy do ZŠ Karla Čapka

S ohledem na kapacitu školy nejsou možné žádné přestupy (ani pro školní rok 2019/2020).

Volná místa

Pro školní rok 2019/2020 hledáme kvalifikovaného pedagoga AJ a asistenta pedagoga. V případě zájmu pošlete profesní životopis na skola@zskodanska.cz.

ELEKTRONICKÁ ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA

zskarlacapka.bakalari.cz

Webmail

webmail

Návštěvnost stránek

1089434