Drobečková navigace

Úvod > Archiv > Stalo se...2015/16 > DUBEN > Noc s Andersenem

Noc s Andersenem

  andersen(1)[1][2].jpg

První den měsíce dubna se na naší škole konala                    "NOC S ANDERSENEM".

Někteří se patrně domnívali, že jde o aprílovou akci, přesto se nám sešlo kolem 100 žáků z 1. B, 2. A, 3. C a 4 .A, plus několik páťáků pomocníků.

Začali jsme se scházet před šestou hodinou večerní, uložili si své věci do tělocvičny, vybrali si nejvhodnější místo na nocování a s napětím čekali, co se bude dít dále.  

Najednou se na balkonku nad velkou tělocvičnou objevil vysoký pán ve fraku, s cylindrem na hlavě. Vypadal úplně jako z jiné doby… vždyť on vlastně byl. Byl to ON! Pan Andersen!

Nejprve nám pověděl něco málo o svém životě a potom jsme dostali úkol - dokončit společně ve skupině pohádku, kterou nám přečetla paní učitelka. Potom jsme ve vytvořených týmech museli po škole hledat karty s dalšími úkoly a vyplnit tajenku. Také sestavit dohromady názvy pohádek, které pan spisovatel napsal. Všichni se ihned a s nadšením pustili do práce. Nejodvážnější z celého týmu si nechal vyplněný list u sebe, aby jej mohl předat panu Andersenovi, až se pro něj vrátí.

Skupinky, které měli hotovo, se začali scházet ve velké tělocvičně, kde se pustila pohádka na dobrou noc. Po ní se všichni odebrali k večerní hygieně a přípravě na spánek. Když už jsme mysleli, že budeme muset jít opravdu spát, zavelelo se - bojovka! V malých skupinkách jsme procházeli setmělou školou (odvážlivci mohli samostatně) a jediným vodítkem nám byly svíčky ve skleničkách. Když jsme došli na konec cesty, podepsali jsme se na listinu a vzali si odměnu. Opatrovníci vyplněného listu s úkoly předali práci celého týmu panu Andersenovi, který bloumal po chodbách školy.

Po bojovce jsme už opravdu zalezli do pelíšků a po chvilce povídání usnuli plni zážitků.

Ráno jsme si jen rychle zabalili, uklidili tělocvičnu a s rodiči odcházeli směr zasloužený víkend.

stažený soubor (1).jpg stažený soubor (2).jpg
stažený soubor (4).jpg stažený soubor (6).jpg
stažený soubor (5).jpg stažený soubor (8)[1].jpg
stažený soubor (7).jpg stažený soubor (3).jpg
   

Menu

Sablonytisk.png

 MAPII.png

17. 11. Mahulena, Den studentů

Zítra: Romana

Přestupy do ZŠ Karla Čapka

S ohledem na kapacitu školy nejsou možné žádné přestupy (ani pro školní rok 2019/2020).

Volná místa

Pro školní rok 2019/2020 hledáme kvalifikovaného pedagoga AJ a asistenta pedagoga. V případě zájmu pošlete profesní životopis na skola@zskodanska.cz.

ELEKTRONICKÁ ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA

zskarlacapka.bakalari.cz

Webmail

webmail

Návštěvnost stránek

1085408