Drobečková navigace

Úvod > Archiv > Olympiády a soutěže 2015/16 > LISTOPAD > Čmelda Pepík

ČMELDA PEPÍK

Úkoly čmeldy Pepíka je soutěž pro předškoláky, pro děti z mateřských škol, které rády řeší zajímavé úlohy z různých oblastí matematiky a logiky.                                                           Na podzim 2015 proběhlo již osmé kolo soutěže, u nás jsme ji připravovali posedmé.
Soutěž organizuje ZŠ a MŠ Čtyřlístek, s. r. o. v Uherském Hradišti ve spolupráci s Přírodovědeckou fakultou Univerzity Palackého v Olomouci v rámci projektu "Vzdělávání nadaných dětí". Odborný garant soutěže je prof. RNDr. Josef Molnár, CSc. z  PřF UP v Olomouci. 
Dětí řeší první a druhé kolo ve svých školkách. Dostanou tři úlohy, paní učitelky jim přečtou zadání (nejvýše dvakrát) a děti pracují, jak dlouho potřebují (max. 45 minut).                                 Letos se zapojilo 172 dětí z 5 mateřských škol Prahy 10.                                                                                                       Na třetí kolo - finále (26., 27. 11.) - jsme k nám do školy pozvali 47 předškoláčků.                                                                                        Dětí se hned u vchodu ujali naši sedmáci (z áčka i béčka) a po celou dobu se jim věnovali: pomohli s odložením oblečení, předčítali zadání, podávali pastelky a při čekání s nimi hráli hry a skládali hlavolamy.
Prvních deset nejúspěšnějších řešitelů pak na Dni otevřených dveří 15. prosince dostalo diplom a pěkné ceny od firmy Comgad.
Soutěž u nás na škole zajišťuje p.uč. Vávrová s vydatnou pomocí p.uč. Návarové a s podporou p.řed. Vaňkové.

Menu

Sablonytisk.png

 MAPII.png

13. 12. Lucie

Zítra: Lýdie

Přestupy do ZŠ Karla Čapka

S ohledem na kapacitu školy nejsou možné žádné přestupy (ani pro školní rok 2019/2020).

Volná místa

Pro školní rok 2019/2020 hledáme kvalifikovaného pedagoga AJ a asistenta pedagoga. V případě zájmu pošlete profesní životopis na skola@zskodanska.cz.

ELEKTRONICKÁ ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA

zskarlacapka.bakalari.cz

Webmail

webmail

Návštěvnost stránek

1089525