Drobečková navigace

Úvod > Archiv > Olympiády a soutěže 2015/16 > LISTOPAD > Čmelda Pepík

ČMELDA PEPÍK

Úkoly čmeldy Pepíka je soutěž pro předškoláky, pro děti z mateřských škol, které rády řeší zajímavé úlohy z různých oblastí matematiky a logiky.                                                           Na podzim 2015 proběhlo již osmé kolo soutěže, u nás jsme ji připravovali posedmé.
Soutěž organizuje ZŠ a MŠ Čtyřlístek, s. r. o. v Uherském Hradišti ve spolupráci s Přírodovědeckou fakultou Univerzity Palackého v Olomouci v rámci projektu "Vzdělávání nadaných dětí". Odborný garant soutěže je prof. RNDr. Josef Molnár, CSc. z  PřF UP v Olomouci. 
Dětí řeší první a druhé kolo ve svých školkách. Dostanou tři úlohy, paní učitelky jim přečtou zadání (nejvýše dvakrát) a děti pracují, jak dlouho potřebují (max. 45 minut).                                 Letos se zapojilo 172 dětí z 5 mateřských škol Prahy 10.                                                                                                       Na třetí kolo - finále (26., 27. 11.) - jsme k nám do školy pozvali 47 předškoláčků.                                                                                        Dětí se hned u vchodu ujali naši sedmáci (z áčka i béčka) a po celou dobu se jim věnovali: pomohli s odložením oblečení, předčítali zadání, podávali pastelky a při čekání s nimi hráli hry a skládali hlavolamy.
Prvních deset nejúspěšnějších řešitelů pak na Dni otevřených dveří 15. prosince dostalo diplom a pěkné ceny od firmy Comgad.
Soutěž u nás na škole zajišťuje p.uč. Vávrová s vydatnou pomocí p.uč. Návarové a s podporou p.řed. Vaňkové.

Menu

titul1.png

 

19. 10. Michaela

Zítra: Vendelín

Přestupy do ZŠ Karla Čapka

S ohledem na kapacitu školy umožňujeme přestup pouze dětem, které jsou naše spádové.

Školní hřiště

Hřiště bude možno používat, až bude povrch ještě jednou vyčištěn (provedené vyčištění jsme připomínkovali). 

Volná místa

Pro školní rok 2018/2019 hledáme kvalifikovaného pedagoga 1.st. a vychovatele/vychovatelku do školní družiny. V případě zájmu pošlete profesní životopis na skola@zskodanska.cz.

ELEKTRONICKÁ ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA

zskarlacapka.bakalari.cz

Webmail

webmail

Návštěvnost stránek

986970