Drobečková navigace

Úvod > Archiv > Olympiády a soutěže 2015/16 > LISTOPAD > Čmelda Pepík

ČMELDA PEPÍK

Úkoly čmeldy Pepíka je soutěž pro předškoláky, pro děti z mateřských škol, které rády řeší zajímavé úlohy z různých oblastí matematiky a logiky.                                                           Na podzim 2015 proběhlo již osmé kolo soutěže, u nás jsme ji připravovali posedmé.
Soutěž organizuje ZŠ a MŠ Čtyřlístek, s. r. o. v Uherském Hradišti ve spolupráci s Přírodovědeckou fakultou Univerzity Palackého v Olomouci v rámci projektu "Vzdělávání nadaných dětí". Odborný garant soutěže je prof. RNDr. Josef Molnár, CSc. z  PřF UP v Olomouci. 
Dětí řeší první a druhé kolo ve svých školkách. Dostanou tři úlohy, paní učitelky jim přečtou zadání (nejvýše dvakrát) a děti pracují, jak dlouho potřebují (max. 45 minut).                                 Letos se zapojilo 172 dětí z 5 mateřských škol Prahy 10.                                                                                                       Na třetí kolo - finále (26., 27. 11.) - jsme k nám do školy pozvali 47 předškoláčků.                                                                                        Dětí se hned u vchodu ujali naši sedmáci (z áčka i béčka) a po celou dobu se jim věnovali: pomohli s odložením oblečení, předčítali zadání, podávali pastelky a při čekání s nimi hráli hry a skládali hlavolamy.
Prvních deset nejúspěšnějších řešitelů pak na Dni otevřených dveří 15. prosince dostalo diplom a pěkné ceny od firmy Comgad.
Soutěž u nás na škole zajišťuje p.uč. Vávrová s vydatnou pomocí p.uč. Návarové a s podporou p.řed. Vaňkové.

Menu

titul1.png

 

18. 2. Gizela

Zítra: Patrik

Uzavření školního hřiště

Z důvodu rekonstrukce povrchu běžecké dráhy je od 3.12.2018 až do odvolání školní hřiště uzavřeno pro veškerou činnost.

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Den otevřených dveří se uskuteční 5.3. 2019 od 13 do 17 hodin.

ZÁPIS DO 1. TŘÍD

Zápis do 1. ročníku proběhne ve dnech 2. a 3.4. 2019 od 14 do 18 hodin.

Přestupy do ZŠ Karla Čapka

S ohledem na kapacitu školy umožňujeme přestup pouze dětem, které jsou naše spádové.

Volná místa

Pro školní rok 2018/2019 hledáme kvalifikovaného pedagoga 1.st., pedagoga s aprobací AJ-ČJ, M-F a vychovatele/vychovatelku do školní družiny. V případě zájmu pošlete profesní životopis na skola@zskodanska.cz.

ELEKTRONICKÁ ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA

zskarlacapka.bakalari.cz

Webmail

webmail

Návštěvnost stránek

1023607