Drobečková navigace

Úvod > Archiv > Olympiády a soutěže 2015/16 > LISTOPAD > MaSo - matematická soutěž

MaSo - matematická soutěž

V pondělí 9. listopadu se v historických prostorách Matematicko-fyzikální fakulty UK na Malostranském náměstí podevatenácté konalo MaSo - matematická soutěž pro čtyřčlenné týmy ze základních škol a odpovídajících tříd víceletých gymnázií.  Soutěž se koná zároveň v Praze a v Mikulově a přijíždí na ní týmy z celé ČR.                                                                                      Základní princip je, že každá soutěž má svou HRU. Tato HRA je pokaždé jiná, aby děti, které se už soutěže zúčastnily, nebyly nijak zvýhodněny, a taky proto, aby to nebyla nuda.                Soutěžící počítají matematické příklady a řeší různé logické úlohy. Za jejich vyřešení pak můžou odehrávat tahy ve HŘE, případně získat věci ke HŘE potřebné.                               Umístnění týmu na stupních vítězů pak nezáleží jen na tom, kdo správně vyřeší hodně příkladů, ale zejména na vhodné strategii HRY.
Náročnost je čím dál více přizpůsobená gymnáziím, letos nejlepší tým ze základní školy skončil až na 23. místě (z 84).      Je to škoda, byli jsme na všech předchozích ročnících, ale děti ztrácí motivaci ...:-(
Náš tým Krakatit složený se sedmáků se umístil na 61. místě ( v Praze na 50. místě, mezi ZŠ desátý).

Menu

titul1.png

 

23. 10. Teodor

Zítra: Nina

Mezinárodní průkaz ISIC Školák

Ve spolupráci se SRPŠ nabízíme našim žákům možnost zvýhodněného zřízení průkazu ISIC. ISIC Školák je český název pro mezinárodní průkaz ISIC Scholar. Je exkluzivně určen žákům základních škol. Platnost průkazu je až 5 let od vystavení (platnost končí odchodem nebo přestupem na jinou školu). Více informací najdete v horní liště.

Informace o stavebních pracích ve škole

Informace o stavebních  pracích ve škole jsou od 27.9.2017 vyvěšeny a průběžně aktualizovány na iskole.

Volná místa

Pro školní rok 2017/2018 hledáme kvalifikované pedagogy těchto odborností: učitel 1.st., asistent pedagoga, vychovatel ŠD. V případě zájmu pošlete profesní životopis na skola@zskodanska.cz.

    

Přístup na iŠkolu

www.iskola.cz/karlacapka

Webmail 

webmail

Návštěvnost stránek

886903