Drobečková navigace

Úvod > Archiv > Olympiády a soutěže 2015/16 > LISTOPAD > MaSo - matematická soutěž

MaSo - matematická soutěž

V pondělí 9. listopadu se v historických prostorách Matematicko-fyzikální fakulty UK na Malostranském náměstí podevatenácté konalo MaSo - matematická soutěž pro čtyřčlenné týmy ze základních škol a odpovídajících tříd víceletých gymnázií.  Soutěž se koná zároveň v Praze a v Mikulově a přijíždí na ní týmy z celé ČR.                                                                                      Základní princip je, že každá soutěž má svou HRU. Tato HRA je pokaždé jiná, aby děti, které se už soutěže zúčastnily, nebyly nijak zvýhodněny, a taky proto, aby to nebyla nuda.                Soutěžící počítají matematické příklady a řeší různé logické úlohy. Za jejich vyřešení pak můžou odehrávat tahy ve HŘE, případně získat věci ke HŘE potřebné.                               Umístnění týmu na stupních vítězů pak nezáleží jen na tom, kdo správně vyřeší hodně příkladů, ale zejména na vhodné strategii HRY.
Náročnost je čím dál více přizpůsobená gymnáziím, letos nejlepší tým ze základní školy skončil až na 23. místě (z 84).      Je to škoda, byli jsme na všech předchozích ročnících, ale děti ztrácí motivaci ...:-(
Náš tým Krakatit složený se sedmáků se umístil na 61. místě ( v Praze na 50. místě, mezi ZŠ desátý).

Menu

titul1.png

 

21. 1. Běla

Zítra: Slavomír

Pohovorové hodiny

V pondělí 14.1.2019 se od 16:00 do 18:00 konají pohovorové hodiny pro třídy I.C, II.B, III.A a 6. - 9 ročník. V ostatních třídách proběhnou tripartitní schůzky dle rozpisu třídních učitelek.

Uzavření školního hřiště

Z důvodu rekonstrukce povrchu běžecké dráhy je od 3.12.2018 až do odvolání školní hřiště uzavřeno pro veškerou činnost.

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Den otevřených dveří se uskuteční 5.3. 2019 od 13 do 17 hodin.

ZÁPIS DO 1. TŘÍD

Zápis do 1. ročníku proběhne ve dnech 2. a 3.4. 2019 od 14 do 18 hodin.

Přestupy do ZŠ Karla Čapka

S ohledem na kapacitu školy umožňujeme přestup pouze dětem, které jsou naše spádové.

Volná místa

Pro školní rok 2018/2019 hledáme kvalifikovaného pedagoga 1.st., pedagoga s aprobací AJ-ČJ, M-F a vychovatele/vychovatelku do školní družiny. V případě zájmu pošlete profesní životopis na skola@zskodanska.cz.

ELEKTRONICKÁ ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA

zskarlacapka.bakalari.cz

Webmail

webmail

Návštěvnost stránek

1013975