Drobečková navigace

Úvod > Archiv > Stalo se...2015/16 > PROSINEC > Projekt "Rozhovory o Karlu Čapkovi"

Projekt "Rozhovory o Karlu Čapkovi"

V letošním roce si připomínáme 125. výročí narození Karla Čapka. Jelikož je naše škola hrdou nositelkou čestného pojmenování ZŠ Karla Čapka, nemohli jsme toto výročí jen tak minout.
V minulém školním roce, tedy 2014/2015, se dnes již bývalí deváťáci pustili do projektu s názvem Rozhovory o Karlu Čapkovi. Bylo osloveno několik známých osobností, které ke Karlu Čapkovi mají určité vazby a mohly by o něm pohovořit. Deváťáci tak měli možnost vyzpovídat herečku Hanu Maciuchovou, herce a ředitele Vinohradského divadla Tomáše Töpfera, režiséra Ondřeje Kepku, bývalého starostu Prahy 10 Bohumila Zoufalíka a také ředitelku Památníku Karla Čapka Kristinu Váňovou.
Vzniklý dokument byl v červnu promítán na přehlídce dětských divadelních souborů Divadlo pro Dášeňku, který již poněkolikáté organizuje naše škola.
Dne 4. prosince 2015 deváťáci za tento dokument dostali čestné ocenění od České asociace orální historie o.s.
Za projektem Rozhovory o Karlu Čapkovi stojí Jaroslav Thun, Barbora Otrubová, Adéla Bílková, Nikola Vachlová, Michal Vocel, Kristýna Kollárová, Klára Axmannová, Daniel Jantulík, Václav Krása a Adrian Dänemark – děkujeme za pilnou práci, zapálení pro věc a v neposlední řadě za reprezentaci naší školy!

Menu

titul1.png

 

17. 12. Daniel

Zítra: Miloslav

Uzavření školního hřiště

Z důvodu rekonstrukce povrchu běžecké dráhy je od 3.12.2018 až do odvolání školní hřiště uzavřeno pro veškerou činnost.

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Den otevřených dveří se uskuteční 5.3. 2019 od 13 do 17 hodin.

ZÁPIS DO 1. TŘÍD

Zápis do 1. ročníku proběhne ve dnech 2. a 3.4. 2019 od 14 do 18 hodin.

Přestupy do ZŠ Karla Čapka

S ohledem na kapacitu školy umožňujeme přestup pouze dětem, které jsou naše spádové.

Volná místa

Pro školní rok 2018/2019 hledáme kvalifikovaného pedagoga 1.st., pedagoga s aprobací AJ-ČJ, M-F a vychovatele/vychovatelku do školní družiny. V případě zájmu pošlete profesní životopis na skola@zskodanska.cz.

ELEKTRONICKÁ ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA

zskarlacapka.bakalari.cz

Webmail

webmail

Návštěvnost stránek

1001873