Drobečková navigace

Úvod > O škole > Tradice školy > Slavnostní oběd deváťáků > Projevy

Projevy

Proslov Slavnostního oběda deváťáků, kteří končili v roce 2007.

Zaslala: Patricie Kabelová

 

Vážená paní ředitelko, paní zástupkyně, paní učitelky.

 

Sešli jsme se zde, abychom si zavzpomínali na krásných 9 let našeho života, které jsme strávili na této škole a také proto, abychom se s vámi rozloučili.

Před devíti lety jsme sem přišli plni očekávání a byl to pro nás velký krok do neznáma.

V první třídě jsme se naučili písmena, číslice a roční období. Tyto znalosti se však postupem času rozvíjely a prohlubovaly.

 

Druhý stupeň byl pro nás dalším krokem do neznáma, museli jsme si zvykat na nové učitele, na nové předměty, ale všechno jsme to zvládli.

Tyto šťastné roky byly doprovázeny křikem, poznámkami, nevhodným chováním ale i krásnými vzpomínkami na které nikdy nezapomeneme.

Přesto, že jsme byli mnohokrát rozděleni a znovu spojeni, i přesto, že nás mnozí opustili, poslední rok jsme utvořili jednotný kolektiv.

 

Bohužel se v mnohém neshodneme, ale co víme jistě, je to, že na Vás, ale i Vaši školu budeme vždy vzpomínat v dobrém. Všichni jistě víme že jste to s nimi neměly vždy jednoduché, že práce s námi nebyla vždy snadná a bylo potřeba pevných nervů, věříme že si i Vy na nás alespoň jednou vzpomenete.

 

Tímto proslovem Vám velice děkujeme za Vaší trpělivost a ochotu nás něco naučit, připravily jste nás do života a za to vám ještě jednou děkujeme.

 

Toto je projev 9.B, která končila v červnu  2006.


Vážená paní ředitelko, paní zástupkyně a paní učitelky.

Sešli jsme se tu, abychom vám poděkovali za těch krásných 9 let, co jsme tu spolu prožili. 9 let plných křiku, hněvu, špatných známek, ale také dobré nálady, nových vědomostí a rozhledu do budoucnosti. Na 1. stupni jste nás učili malou a velkou násobilku nebo vyjmenovaná slova. V prvouce jste nás senámili s přírodou a životním prostředím. Ve vlastivědě jsme poznali Šemíka a Horymíra nebo kněžnu Libuši. A v tělocviku jsme se s vaší pomocí naučili kotrmelec a šplh na tyči.

S přechodem na 2.stupeň přibylo předmětů a také povinností. Každým rokem jsme chtěli být starší a starší. Když jsme přišli do 9. třídy, tak většina z vás už s námi jednala jako se sobě rovnými. Snažili jste se nás naučit zodpovědnosti a samostatnosti a s mnohými z vás jsme měli velmi blízké vztahy.

Nyní, když opouštíme základní školu, bychom vám chtěli poděkovat za lásku a péči, co jste nám věnovali. Především paní ředitelce, která to tu vedla, a paní zástupkyni, která byla její pravou rukou. Z paní učitelek naší paní učitelce Kuttlerové, která s námi měla asi nejvíce starostí a která nás učila s láskou a s železnou trpělivostí řešila naše mnohdy banální problémy. Potom jsou to paní učitelky: Fuchsová, Vaňková, Vávrová a paní učitelka Eliášová, kterým patří také náš dík za to, kolik vědomostí nám (někdy i proti naší vůli) nacpaly do hlavy.

Moc vám tedy všem děkujeme za pomoc při našem vstupu do života a přejeme jen to nejlepší v příštích letech.

 

Menu

Sablonytisk.png

 MAPII.png

6. 12. Mikuláš

Zítra: Ambrož, Benjamín

Přestupy do ZŠ Karla Čapka

S ohledem na kapacitu školy nejsou možné žádné přestupy (ani pro školní rok 2019/2020).

Volná místa

Pro školní rok 2019/2020 hledáme kvalifikovaného pedagoga AJ a asistenta pedagoga. V případě zájmu pošlete profesní životopis na skola@zskodanska.cz.

ELEKTRONICKÁ ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA

zskarlacapka.bakalari.cz

Webmail

webmail

Návštěvnost stránek

1088746