Drobečková navigace

Úvod > Archiv > Stalo se...2014/15 > LEDEN > S Tatrou kolem světa - projekt 2. tříd

S Tatrou kolem světa za 40 týdnů - projekt 2. tříd

Závěr první etapy

Třídy 2. A a 2. B mají společný celoroční projekt, ve kterém se seznamují s méně i více známými zeměmi současného světa.

Každý týden procestují jednu nebo dvě země, o kterých se dozví něco zajímavého. Žáci jsou ve svých třídách rozděleni do skupinek a v nich pracují na společných úkolech.

Na závěr první etapy – prvního pololetí - si skupinky vylosovaly zemi, kterou budou prezentovat ostatním. Dohromady z obou tříd bylo dvanáct skupinek, tedy dvanáct zemí.

Každá skupinka pracovala na plakátu, který děti sestavily z vlastnoručně připravených materiálů. Na vystavených plakátech seznámily ostatní s výsledkem své práce.

Téměř pro všechny to byla premiéra – stát před tolika posluchači a nezapomenout na nic důležitého. Tréma sice byla znát, ale týmy byly úžasné a děti vše zvládly skvěle.

 

Zahájení druhé etapy

Na začátku druhé etapy našeho cestování napříč celým světem jsme zavítali do Indie.

Tentokrát si nemusely děti nic připravovat sami. Čekalo na ně překvapení maminky ze 2. B ve formě prezentace s názornou ukázkou oblečení, koření, suvenýrů a také i malou ochutnávkou indických pokrmů.

Vše si děti užily plnými doušky a každé slovo téměř hltaly celým tělem.

 

 

 

Menu

Sablonytisk.png

 MAPII.png

12. 12. Simona

Zítra: Lucie

Přestupy do ZŠ Karla Čapka

S ohledem na kapacitu školy nejsou možné žádné přestupy (ani pro školní rok 2019/2020).

Volná místa

Pro školní rok 2019/2020 hledáme kvalifikovaného pedagoga AJ a asistenta pedagoga. V případě zájmu pošlete profesní životopis na skola@zskodanska.cz.

ELEKTRONICKÁ ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA

zskarlacapka.bakalari.cz

Webmail

webmail

Návštěvnost stránek

1089434