Drobečková navigace

Úvod > Archiv > Stalo se...2014/15 > LEDEN > S Tatrou kolem světa - projekt 2. tříd

S Tatrou kolem světa za 40 týdnů - projekt 2. tříd

Závěr první etapy

Třídy 2. A a 2. B mají společný celoroční projekt, ve kterém se seznamují s méně i více známými zeměmi současného světa.

Každý týden procestují jednu nebo dvě země, o kterých se dozví něco zajímavého. Žáci jsou ve svých třídách rozděleni do skupinek a v nich pracují na společných úkolech.

Na závěr první etapy – prvního pololetí - si skupinky vylosovaly zemi, kterou budou prezentovat ostatním. Dohromady z obou tříd bylo dvanáct skupinek, tedy dvanáct zemí.

Každá skupinka pracovala na plakátu, který děti sestavily z vlastnoručně připravených materiálů. Na vystavených plakátech seznámily ostatní s výsledkem své práce.

Téměř pro všechny to byla premiéra – stát před tolika posluchači a nezapomenout na nic důležitého. Tréma sice byla znát, ale týmy byly úžasné a děti vše zvládly skvěle.

 

Zahájení druhé etapy

Na začátku druhé etapy našeho cestování napříč celým světem jsme zavítali do Indie.

Tentokrát si nemusely děti nic připravovat sami. Čekalo na ně překvapení maminky ze 2. B ve formě prezentace s názornou ukázkou oblečení, koření, suvenýrů a také i malou ochutnávkou indických pokrmů.

Vše si děti užily plnými doušky a každé slovo téměř hltaly celým tělem.

 

 

 

Menu

titul1.png

 

21. 4. Alexandra

Zítra: Evženie

Vyhlášení ředitelského volna

V souladu s § 24, odst. 2 zákona č. 561/2004 o předškolním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) v platném znění vyhlašuji z organizačních a technických důvodů na dny 30.4.2018 a 7.5.2018 ředitelské volno. Mgr. Ivana Vaňková, ředitelka školy

Informace o stavebních pracích ve škole

Informace o stavebních pracích ve škole jsou od 27.9. 2017 vyvěšeny a průběžně aktualizovány na iskole.

Volná místa

Pro školní rok 2018/2019 hledáme kvalifikované pedagogy těchto odborností: učitel 1.st., asistent pedagoga, vychovatel ŠD. V případě zájmu pošlete profesní životopis na skola@zskodanska.cz.

Přístup na iŠkolu

www.iskola.cz/karlacapka

Webmail 

webmail

Návštěvnost stránek

942599