Drobečková navigace

Úvod > Žákovský parlament

Žákovský parlament

Žákovský parlament je sdružení zástupců jednotlivých tříd 1. a 2. stupně, jež si klade za cíl zapojení žáků do života školy, organizaci školních akcí a soutěží, účast v charitativních projektech a snaží se být komunikačním článkem mezi učiteli a žáky.

 Úmluva o právech dítěte

1.)    Den v černém

Celá škola v jedné barvě? Žádný problém! Stačí, aby Žákovský parlament vyhlásil soutěž o to, která třída bude mít největší zastoupení žáků oblečených v dané barvě - tentokrát černé. Vítězi se staly hned tři třídy – II.C, VI.A a VI.B, ve kterých soutěžní kritérium splnili všichni přítomní žáci včetně vyučujících. Za své snažení byli vítězové odměněni.

   

 2.)    Den sv. Patrika – Den v zeleném

17. březen je na mnoha místech světa ve znamení zelené barvy a výjimkou nebyla ani naše škola. Na výzvu Žákovského parlamentu jsme se připojili k oslavám sv. Patrika, irského misionáře a patrona. Žáci i učitelé se opravdu snažili, protože v tento den bylo ve škole k vidění opravdu jen málo těch, kteří nebyli oblečení v zelené barvě. Třídy, ve kterých se oblékli všichni přítomní do zelené, byly II. A, III. C, IV. A, IV. B, V. B, VI. A a VII. tř. Odměněny byly symbolickým čtyřlístkem k vypěstování.

   

3.)    Fotosoutěž

 Žákovská samospráva vyhlásila v dubnu 2015 fotosoutěž s názvem Moje Vršovice. Soutěžilo se ve dvou kategoriích (1. a 2. stupeň) a cílem bylo zachytit nějaké zajímavé nebo oblíbené místo ve Vršovicích. Celkem se zúčastnilo 33 soutěžících, jejichž fotografie byly vystaveny na chodbě školy, žáci a také rodiče během třídních schůzek měli možnost hlasovat pro podle nich nejpovedenější. V první kategorii zvítězil Jan Poliak z 5. B, druhé místo obsadil Herbert Kunc z 2. A a jako třetí se umístil Matouš Juřek ze 4. B. Stupně vítězů ve druhé kategorii pak obsadili Nikoleta Chatzitasku z 8. třídy, Matyáš Rýdl rovněž z 8. třídy a Anna Balounová ze 6. B. Vítězové obdrželi poukaz na výrobu fotoknihy, další umístění pak poukaz na výrobu různých fotodárků.                                                                        Gratulujeme všem, co se umístili na předních pozicích, a děkujeme všem soutěžícím za účast!

Nikoleta Chatzitasku Jan Poliak

 

Matyáš Rýdl Matouš Juřek
   
Herbert Kunc Anna Balounová

4.)    Srdíčkové dny

Ve dnech 16. a 17. března 2015 ve škole proběhl prodej drobných předmětů v rámci Srdíčkových dnů. Nejen žáci, ale také učitelé si mohli zakoupit magnetky a náramky, a přispět tak na pomoc nemocným dětem.

 

5.)    Sběr víček

 V naší škole i v tomto šk. roce probíhá sběr víček od PET lahví. Výtěžek ze sběru za rok 2014/15 bude věnován na konto holčiček Karolínky a Miriamky Wijackých z Rychvaldu, které trpí dětskou mozkovou obrnou. Více info na www.kajkamimi.cz.

Žáci naší školy v průběhu školního roku 2014/15 pilně sbírali plastová víčka za účelem podpory holčiček Karolínky a Miriamky, které trpí dětskou mozkovou obrnou, jimž bude výtěžek ze sběru poukázán. Celkem jsme shromáždili 388,8kg víček. V této charitativní činnosti pokračujeme i nadále a budeme rádi, když i v letošní  školním roce nashromáždíme co největší množství víček.

 

6.) Pomáháme

Škola se opět zapojila do veřejné sbírky, v rámci které bude nabízena směsice předmětů:záložky, bludiště, samolepky, hopíky, motanice, pohlednice - vše s motivem koní. Výtěžek bude věnován hiporehabilitačním centrům, kde se hiporehabilitací (tedy jízdou na koni) léčí nejrůznější zdravotní problémy dětí i dospělých. Více info: www.cpkchrpa.cz

 

 

 

Menu

titul1.png

 

18. 2. Gizela

Zítra: Patrik

Uzavření školního hřiště

Z důvodu rekonstrukce povrchu běžecké dráhy je od 3.12.2018 až do odvolání školní hřiště uzavřeno pro veškerou činnost.

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Den otevřených dveří se uskuteční 5.3. 2019 od 13 do 17 hodin.

ZÁPIS DO 1. TŘÍD

Zápis do 1. ročníku proběhne ve dnech 2. a 3.4. 2019 od 14 do 18 hodin.

Přestupy do ZŠ Karla Čapka

S ohledem na kapacitu školy umožňujeme přestup pouze dětem, které jsou naše spádové.

Volná místa

Pro školní rok 2018/2019 hledáme kvalifikovaného pedagoga 1.st., pedagoga s aprobací AJ-ČJ, M-F a vychovatele/vychovatelku do školní družiny. V případě zájmu pošlete profesní životopis na skola@zskodanska.cz.

ELEKTRONICKÁ ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA

zskarlacapka.bakalari.cz

Webmail

webmail

Návštěvnost stránek

1023616