Drobečková navigace

Úvod > Žákovský parlament

Žákovský parlament

Žákovský parlament je sdružení zástupců jednotlivých tříd 1. a 2. stupně, jež si klade za cíl zapojení žáků do života školy, organizaci školních akcí a soutěží, účast v charitativních projektech a snaží se být komunikačním článkem mezi učiteli a žáky.

 Úmluva o právech dítěte

1.)    Den v černém

Celá škola v jedné barvě? Žádný problém! Stačí, aby Žákovský parlament vyhlásil soutěž o to, která třída bude mít největší zastoupení žáků oblečených v dané barvě - tentokrát černé. Vítězi se staly hned tři třídy – II.C, VI.A a VI.B, ve kterých soutěžní kritérium splnili všichni přítomní žáci včetně vyučujících. Za své snažení byli vítězové odměněni.

   

 2.)    Den sv. Patrika – Den v zeleném

17. březen je na mnoha místech světa ve znamení zelené barvy a výjimkou nebyla ani naše škola. Na výzvu Žákovského parlamentu jsme se připojili k oslavám sv. Patrika, irského misionáře a patrona. Žáci i učitelé se opravdu snažili, protože v tento den bylo ve škole k vidění opravdu jen málo těch, kteří nebyli oblečení v zelené barvě. Třídy, ve kterých se oblékli všichni přítomní do zelené, byly II. A, III. C, IV. A, IV. B, V. B, VI. A a VII. tř. Odměněny byly symbolickým čtyřlístkem k vypěstování.

   

3.)    Fotosoutěž

 Žákovská samospráva vyhlásila v dubnu 2015 fotosoutěž s názvem Moje Vršovice. Soutěžilo se ve dvou kategoriích (1. a 2. stupeň) a cílem bylo zachytit nějaké zajímavé nebo oblíbené místo ve Vršovicích. Celkem se zúčastnilo 33 soutěžících, jejichž fotografie byly vystaveny na chodbě školy, žáci a také rodiče během třídních schůzek měli možnost hlasovat pro podle nich nejpovedenější. V první kategorii zvítězil Jan Poliak z 5. B, druhé místo obsadil Herbert Kunc z 2. A a jako třetí se umístil Matouš Juřek ze 4. B. Stupně vítězů ve druhé kategorii pak obsadili Nikoleta Chatzitasku z 8. třídy, Matyáš Rýdl rovněž z 8. třídy a Anna Balounová ze 6. B. Vítězové obdrželi poukaz na výrobu fotoknihy, další umístění pak poukaz na výrobu různých fotodárků.                                                                        Gratulujeme všem, co se umístili na předních pozicích, a děkujeme všem soutěžícím za účast!

Nikoleta Chatzitasku Jan Poliak

 

Matyáš Rýdl Matouš Juřek
   
Herbert Kunc Anna Balounová

4.)    Srdíčkové dny

Ve dnech 16. a 17. března 2015 ve škole proběhl prodej drobných předmětů v rámci Srdíčkových dnů. Nejen žáci, ale také učitelé si mohli zakoupit magnetky a náramky, a přispět tak na pomoc nemocným dětem.

 

5.)    Sběr víček

 V naší škole i v tomto šk. roce probíhá sběr víček od PET lahví. Výtěžek ze sběru za rok 2014/15 bude věnován na konto holčiček Karolínky a Miriamky Wijackých z Rychvaldu, které trpí dětskou mozkovou obrnou. Více info na www.kajkamimi.cz.

Žáci naší školy v průběhu školního roku 2014/15 pilně sbírali plastová víčka za účelem podpory holčiček Karolínky a Miriamky, které trpí dětskou mozkovou obrnou, jimž bude výtěžek ze sběru poukázán. Celkem jsme shromáždili 388,8kg víček. V této charitativní činnosti pokračujeme i nadále a budeme rádi, když i v letošní  školním roce nashromáždíme co největší množství víček.

 

6.) Pomáháme

Škola se opět zapojila do veřejné sbírky, v rámci které bude nabízena směsice předmětů:záložky, bludiště, samolepky, hopíky, motanice, pohlednice - vše s motivem koní. Výtěžek bude věnován hiporehabilitačním centrům, kde se hiporehabilitací (tedy jízdou na koni) léčí nejrůznější zdravotní problémy dětí i dospělých. Více info: www.cpkchrpa.cz

 

 

 

Menu

Sablonytisk.png

 MAPII.png

6. 12. Mikuláš

Zítra: Ambrož, Benjamín

Přestupy do ZŠ Karla Čapka

S ohledem na kapacitu školy nejsou možné žádné přestupy (ani pro školní rok 2019/2020).

Volná místa

Pro školní rok 2019/2020 hledáme kvalifikovaného pedagoga AJ a asistenta pedagoga. V případě zájmu pošlete profesní životopis na skola@zskodanska.cz.

ELEKTRONICKÁ ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA

zskarlacapka.bakalari.cz

Webmail

webmail

Návštěvnost stránek

1088690