Drobečková navigace

Úvod > Archiv > Olympiády a soutěže 2014/15 > LEDEN > Sportovní turnaje a soutěže

Sportovní soutěže a turnaje

I. pololetí 

 

 Už začátkem školního roku v září se sešli běžci z pražských škol na okraji hostivařského lesoparku k porovnání svých sil. Přestože počasí bylo velmi chladné, na náladě účastníků se ani v nejmenším nepodepsalo a všichni si tento den v lesnatém prostředí užili. Přestože jsme nepatřili mezi trojici nejúspěšnějších, lze za výkon pochválit jak družstvo starších, tak i mladších žáků.

Začátkem října se mladší a o dva dny později i starší žáci zúčastnili fotbalového turnaje škol Prahy 10. Bohužel nám tentokrát hvězda nezazářila. Dlužno však dodat, že se chlapci v turnaji neztratili a podali velmi dobrý výkon.                                   Společně s fotbalem byl organizován turnaj v přehazované pro mladší žákyně. I přes  velmi rozpačitý vstup do prvního zápasu se dokázala děvčata rozehrát a nedat tak svým soupeřkám lacino jediný set. Přes obrovskou snahu se nepodařilo přinést domů žádný cenný kov.

Starší žáci a letos po delší odmlce i žákyně, bojovali v silném konkurenčním poli o postup na krajské kolo ve florbalu. Sebekriticky musíme přiznat, že náš výkon mohl být lepší, neboť některé zápasy jsme prohráli kvůli zcela zbytečným chybám.

Pár dnů před Mikulášem se i sportovci prvního stupně pokusili ukořistit nějaký cenný kov na florbalovém turnaji. Tato snaha sice nebyla korunována úspěchem, byla však cennou zkušeností, která se bude hodit při přípravě na další turnaje.

Stolní tenis se dá s jistou nadsázkou prohlásit za deskovou hru, takže naše škola nemohla chybět na turnaji škol Prahy 10. Nedostatek místa pro častější trénink byl velkým handicapem a na hře se to i projevilo. Není však důležité zvítězit, ale zúčastnit se, což jsme splnili a i porovnání s ostatními družstvy bylo pro nás cennou zkušeností, ze které můžeme čerpat i mimo oblast sportu.

Ještě před vánočními prázdninami se podařilo našim žákyním 4. a 5. ročníku vybojovat v soutěži pohybových skladeb cenné druhé místo, za což jim patří velká pochvala. Na tento výkon se pokusíme navázat i v příštím roce a vybojovat zlato.

 

 

Menu

Sablonytisk.png

 MAPII.png

20. 11. Nikola

Zítra: Albert

Přestupy do ZŠ Karla Čapka

S ohledem na kapacitu školy nejsou možné žádné přestupy (ani pro školní rok 2019/2020).

Volná místa

Pro školní rok 2019/2020 hledáme kvalifikovaného pedagoga AJ a asistenta pedagoga. V případě zájmu pošlete profesní životopis na skola@zskodanska.cz.

ELEKTRONICKÁ ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA

zskarlacapka.bakalari.cz

Webmail

webmail

Návštěvnost stránek

1085901