Drobečková navigace

Úvod > Archiv > Olympiády a soutěže 2014/15 > LEDEN > Sportovní turnaje a soutěže

Sportovní soutěže a turnaje

I. pololetí 

 

 Už začátkem školního roku v září se sešli běžci z pražských škol na okraji hostivařského lesoparku k porovnání svých sil. Přestože počasí bylo velmi chladné, na náladě účastníků se ani v nejmenším nepodepsalo a všichni si tento den v lesnatém prostředí užili. Přestože jsme nepatřili mezi trojici nejúspěšnějších, lze za výkon pochválit jak družstvo starších, tak i mladších žáků.

Začátkem října se mladší a o dva dny později i starší žáci zúčastnili fotbalového turnaje škol Prahy 10. Bohužel nám tentokrát hvězda nezazářila. Dlužno však dodat, že se chlapci v turnaji neztratili a podali velmi dobrý výkon.                                   Společně s fotbalem byl organizován turnaj v přehazované pro mladší žákyně. I přes  velmi rozpačitý vstup do prvního zápasu se dokázala děvčata rozehrát a nedat tak svým soupeřkám lacino jediný set. Přes obrovskou snahu se nepodařilo přinést domů žádný cenný kov.

Starší žáci a letos po delší odmlce i žákyně, bojovali v silném konkurenčním poli o postup na krajské kolo ve florbalu. Sebekriticky musíme přiznat, že náš výkon mohl být lepší, neboť některé zápasy jsme prohráli kvůli zcela zbytečným chybám.

Pár dnů před Mikulášem se i sportovci prvního stupně pokusili ukořistit nějaký cenný kov na florbalovém turnaji. Tato snaha sice nebyla korunována úspěchem, byla však cennou zkušeností, která se bude hodit při přípravě na další turnaje.

Stolní tenis se dá s jistou nadsázkou prohlásit za deskovou hru, takže naše škola nemohla chybět na turnaji škol Prahy 10. Nedostatek místa pro častější trénink byl velkým handicapem a na hře se to i projevilo. Není však důležité zvítězit, ale zúčastnit se, což jsme splnili a i porovnání s ostatními družstvy bylo pro nás cennou zkušeností, ze které můžeme čerpat i mimo oblast sportu.

Ještě před vánočními prázdninami se podařilo našim žákyním 4. a 5. ročníku vybojovat v soutěži pohybových skladeb cenné druhé místo, za což jim patří velká pochvala. Na tento výkon se pokusíme navázat i v příštím roce a vybojovat zlato.

 

 

Menu

titul1.png

 

17. 12. Daniel

Zítra: Miloslav

Den otevřených dveří

Den otevřených dveří proběhne na naší škole 14.3. 2018. Budeme se těšit na Vaši návštěvu.

Zápis do 1. ročníku 2018/19

Zápis do 1. ročníku se bude konat ve dnech 3. - 4. dubna 2018 od 14 do 18 hodin.

Informace o stavebních pracích ve škole

Informace o stavebních pracích ve škole jsou od 27.9. 2017 vyvěšeny a průběžně aktualizovány na iskole.

Volná místa

Pro školní rok 2017/2018 hledáme kvalifikované pedagogy těchto odborností: učitel 1.st., asistent pedagoga, vychovatel ŠD. V případě zájmu pošlete profesní životopis na skola@zskodanska.cz.

Přístup na iŠkolu

www.iskola.cz/karlacapka

Webmail 

webmail

Návštěvnost stránek

904396