Drobečková navigace

Úvod > Archiv > Stalo se...2014/15 > ŘÍJEN > Projektový týden 2014

Projektový týden 2014

Ve dnech 20. – 24. října na naší škole proběhl již tradiční projektový týden, kdy výuka probíhá zážitkovou formou.  Už posedmé si žáci z 5.- 9. tříd vybírali z pestré nabídky projektů různého zaměření.                                                                               Všech jedenáct projektů mělo podobné schéma činnosti. V prvních dnech týdne žáci navštěvovali různá místa a sbírali informace a materiály v terénu, v druhé části týdne pak nabyté poznatky zpracovávali a vytvářeli elektronické prezentace a papírové postery. Zároveň se připravovali na páteční představení svých projektů ve velké tělocvičně, kterého se zúčastnili nejen žáci a učitelé, ale také rodiče, jejichž počet oproti minulým rokům opět vzrostl.

Na výběr bylo tentokrát z těchto témat:  

   

V projektu s názvem 155, který organizovala paní učitelka Chytrá, žáci navštívili záchrannou službu, seznámili se s jejím provozem, činností a technikou, zúčastnili se besedy se záchranářem a zhlédli ukázku první pomoci.

 

 V projektu paní učitelky Jacksonové s názvem Mokrá první pomoc měli žáci možnost poznat práci Poříčního oddělení Policie ČR, dozvěděli se o jeho minulosti a současnosti, prohlédli si techniku a vybavení. Společně s projektem 155 se zúčastnili besedy se zachranářem a odnesli si užitečné informace o první pomoci.

 

 

Během společného projektu paní učitelky Fuchsové a paní učitelky Kopecké Auta včera, dnes i zítra žáci navštívili Národní technické muzeum, kde mapovali vývoj automobilové dopravy, a také se podívali do Mladé Boleslavi, kde na ně čekala prohlídka výrobního závodu Škoda a také muzea.

 

 

Díky projektu Jdeme na čundr! paní učitelky Chrzové se žáci seznámili s trampingem, zmapovali jej v okolí, povídali si s trampem a zhlédli dokumentární filmy věnované tomuto tématu. Také se sami vydali na jednodenní čundr do Kunratického lesa, kde si zkoušeli práci s buzolou a kompasem, stavění stanu nebo vaření na ohni.

 

Ve společném projektu paní učitelky Návarové a paní učitelky Kačírkové s názvem Krev není voda aneb Ke kořenům žáci navštívili Českou genealogickou a heraldickou společnost, kde získali informace o původu příjmení, o rodokmenech či o erbech. Sami pak pátrali po významu svého jména a příjmení a vytvářeli vlastní rodokmeny. Dále se podívali na transfúzní stanici Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, kde načerpali poznatky o krvi, krevních skupinách a dárcovství krve.

 

 

Během projektu paní učitelky Vávrové s názvem Čas se žáci podívali na Staroměstské náměstí a prozkoumali tamní orloj, dále navštívili Národní technické muzeum, kde získali mnoho informací o měření času, různých typech hodin a hodinek.