Drobečková navigace

Úvod > Archiv > Olympiády a soutěže 2014/15 > ŘÍJEN > Deskohraní

Deskohraní

4. - 12. 10. 2014

"Deskohraní je festival plný deskových a karetních her, předváděček, turnajů, volného hraní a jiných atrakcí. Je určen všem hravým lidem z celého světa, malým i velkým, expertům i amatérům. Má program pro děti i dospělé, pro hráče i veřejnost, v nabídce jsou mistrovské turnaje i začátečnické soutěže."

 

Pro nás je Deskohraní ve dvou rovinách:
a) děti - na volném dopoledním hraní se během týdne vystřídaly všechny naše třídy od pátého ročníku výš.                                Děti se seznamují s novými hrami, přechází podle svého zájmu od jedné k druhé. Nabídka je natolik široká, že nemají šanci zůstat v bufetu a nad párkem v rohlíku si stěžovat, že žádnou hru nenašli.                                                                                              Po úvodním cca 1 - 1,5 hodinovém seznamování a zkoušení si už v té jedné konkrétní hře zahrají "turnájek". Pro děti, které už jsou s hrami dostatečně obeznámené, připravili pořadatelé tzv. velké turnaje. Na ty se děti přihlašují předem a rovnou po příchodu začínají hrát. (letos v út Carcassonnne, st Othello, čt Osadníci z Katanu a v pátek ZATRE). Mezi našimi dětmi je o ně velký zájem - Othello hrálo 38 dětí - a o to více je zárážející, že z ostatních škol je návštěvnost podstatně nižší a účast na turnajích zcela nulová.

 

b) učitelé - v nabídce Deskohraní už řadu let figuruje Koutek pro
učitele. Vznikl na náš popud, ale nikdy se nepodařilo ho důkladně rozeběhnout. Až letos díky vzájemné spolupráci a kolegiálnímu pochopení v naší sborovně jsme mohli tento Koutek denně realizovat.
Doprovázející učitelé měli vyhrazené místo a povídali jsme si s nimi o hrách vhodných do výuky, o našich zkušenostech a reakcích dětí. Předváděli jsme řadu her, dávali odkazy na metodické příručky k hrám a spolu s nimi hráli.

 
 
 

Menu

titul1.png

 

19. 10. Michaela

Zítra: Vendelín

Vyhlášení ředitelského volna

Na základě § 24, odst. 2, zákona č. 561/2004 o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) a vyhlášky č. 16/2005 Sb. o organizaci školního roku vyhlašuji na den 20.10.2017 ředitelské volno. Mgr. Ivana Vaňková, ředitelka školy

Informace o stavebních pracích ve škole

Informace o stavebních  pracích ve škole jsou od 27.9.2017 vyvěšeny a průběžně aktualizovány na iskole.

Volná místa

Hledáme zástup za vyučující 1. stupně (dlouhodobé OČR), nástup co nejdříve.

Pro školní rok 2017/2018 hledáme kvalifikované pedagogy těchto odborností: učitel 1.st., asistent pedagoga, vychovatel ŠD. V případě zájmu pošlete profesní životopis na skola@zskodanska.cz.

    

Přístup na iŠkolu

www.iskola.cz/karlacapka

Webmail 

webmail

Návštěvnost stránek

885473