Drobečková navigace

Úvod > Archiv > Olympiády a soutěže 2014/15 > ŘÍJEN > Deskohraní

Deskohraní

4. - 12. 10. 2014

"Deskohraní je festival plný deskových a karetních her, předváděček, turnajů, volného hraní a jiných atrakcí. Je určen všem hravým lidem z celého světa, malým i velkým, expertům i amatérům. Má program pro děti i dospělé, pro hráče i veřejnost, v nabídce jsou mistrovské turnaje i začátečnické soutěže."

 

Pro nás je Deskohraní ve dvou rovinách:
a) děti - na volném dopoledním hraní se během týdne vystřídaly všechny naše třídy od pátého ročníku výš.                                Děti se seznamují s novými hrami, přechází podle svého zájmu od jedné k druhé. Nabídka je natolik široká, že nemají šanci zůstat v bufetu a nad párkem v rohlíku si stěžovat, že žádnou hru nenašli.                                                                                              Po úvodním cca 1 - 1,5 hodinovém seznamování a zkoušení si už v té jedné konkrétní hře zahrají "turnájek". Pro děti, které už jsou s hrami dostatečně obeznámené, připravili pořadatelé tzv. velké turnaje. Na ty se děti přihlašují předem a rovnou po příchodu začínají hrát. (letos v út Carcassonnne, st Othello, čt Osadníci z Katanu a v pátek ZATRE). Mezi našimi dětmi je o ně velký zájem - Othello hrálo 38 dětí - a o to více je zárážející, že z ostatních škol je návštěvnost podstatně nižší a účast na turnajích zcela nulová.

 

b) učitelé - v nabídce Deskohraní už řadu let figuruje Koutek pro
učitele. Vznikl na náš popud, ale nikdy se nepodařilo ho důkladně rozeběhnout. Až letos díky vzájemné spolupráci a kolegiálnímu pochopení v naší sborovně jsme mohli tento Koutek denně realizovat.
Doprovázející učitelé měli vyhrazené místo a povídali jsme si s nimi o hrách vhodných do výuky, o našich zkušenostech a reakcích dětí. Předváděli jsme řadu her, dávali odkazy na metodické příručky k hrám a spolu s nimi hráli.

 
 
 

Menu

titul1.png

 

18. 1. Vladislav

Zítra: Doubravka

Pohovorové hodiny

V pondělí 14.1.2019 se od 16:00 do 18:00 konají pohovorové hodiny pro třídy I.C, II.B, III.A a 6. - 9 ročník. V ostatních třídách proběhnou tripartitní schůzky dle rozpisu třídních učitelek.

Uzavření školního hřiště

Z důvodu rekonstrukce povrchu běžecké dráhy je od 3.12.2018 až do odvolání školní hřiště uzavřeno pro veškerou činnost.

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Den otevřených dveří se uskuteční 5.3. 2019 od 13 do 17 hodin.

ZÁPIS DO 1. TŘÍD

Zápis do 1. ročníku proběhne ve dnech 2. a 3.4. 2019 od 14 do 18 hodin.

Přestupy do ZŠ Karla Čapka

S ohledem na kapacitu školy umožňujeme přestup pouze dětem, které jsou naše spádové.

Volná místa

Pro školní rok 2018/2019 hledáme kvalifikovaného pedagoga 1.st., pedagoga s aprobací AJ-ČJ, M-F a vychovatele/vychovatelku do školní družiny. V případě zájmu pošlete profesní životopis na skola@zskodanska.cz.

ELEKTRONICKÁ ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA

zskarlacapka.bakalari.cz

Webmail

webmail

Návštěvnost stránek

1013328