Drobečková navigace

Úvod > O škole > Tradice školy > Projektový týden

Projektový týden

Příklady témat projektů:

     

Ve škole každoročně probíhá tzv. Projektový týden. V těchto dnech se nekoná klasická výuka, ale děti pracují na sbírání a zpracovávání informací k projektu, který si zvolily.     

Zapojují se nejen všichni žáci druhého stupně, ale i páťáci. Žáci mohou volit z různorodých lákavých témat, která pro ně připravují vyučující.                                                                       Před samotnou volbou jsou všichni podrobně informováni, co který projekt obnáší – hlavně z hlediska náročnosti fyzické, ale i finanční. Zápis na jednotlivé projekty probíhá vždy v pondělí ráno, přičemž první zájemci přešlapují pod schodištěm do budovy školy už těsně po sedmé hodině, aby si se zvoněním v 7:40h stihli zvolit téma, o které mají největší zájem. Na každý projekt je totiž vymezeno cca 15 míst, kapacita je tudíž omezena. Děti se zapisují bez ohledu na třídu či ročník, takže vznikají skupiny svým složením opravdu pestré.                               Všechny projekty mají povětšinou stejné schéma činnosti – první dny v týdnu jsou věnovány sbírání materiálů v terénu, návštěvám zajímavých lokalit, další část týdne pak vyhodnocování informací.  

Vrcholem celé aktivity jsou prezentace prací před všemi spolužáky, rodiči a ostatními zájemci. Žáci témata zpracovávají obvyklou formou papírových posterů, nutno dodat, že v poslední době nechybí ani bezvadně vytvořené fotoprezentace a videoprezentace, které lépe dokreslují atmosféru jednotlivých projektů a jsou těžištěm závěrečného vyhodnocení celé akce při veřejném představení před ostatními spolužáky, rodiči a pedagogy.  

Osvojování poznatků prostřednictvím vlastních zážitků, získávání nových informací v terénu spolu s navázáním nových kamarádských vztahů se spolužáky z jiných ročníků zanechávají v myslích žáků i pedagogů nezapomenutelné zážitky a milou vzpomínku. Projekty jsou poté vždy vystaveny k nahlédnutí v prostorách školy.

   

 

 

Menu

titul1.png

 

16. 7. Luboš

Zítra: Martina

Nevyzvednutá vysvědčení

Nevyzvednutá vysvědčení je možno vyzvednout ve vrátnici školy od 2.7. do 4.7.2018 v době od 8 do 13 hodin, dále pak od 27.8.2018 v době od 8 do 13 hodin.

Přestupy do ZŠ Karla Čapka

S ohledem na kapacitu školy umožňujeme přestup pouze dětem, které jsou naše spádové.

Informace o stavebních pracích ve škole

Informace o stavebních pracích ve škole jsou od 27.9. 2017 vyvěšeny a průběžně aktualizovány na iskole.

Volná místa

Pro školní rok 2018/2019 hledáme kvalifikovaného pedagoga 1.st. a vychovatele/vychovatelku do školní družiny. V případě zájmu pošlete profesní životopis na skola@zskodanska.cz.

Přístup na iŠkolu

www.iskola.cz/karlacapka

Webmail 

webmail

Návštěvnost stránek

965603