Drobečková navigace

Úvod > Archiv > Olympiády a soutěže I. pol. 2013/2014 > PROSINEC > Vánoční turnaj v deskových hrách

Vánoční turnaj v deskových hrách

Vánoční turnaj jsme letos pořádali již po jedenácté. Je vidět, že tradice vánočního setkání na deskou her se u nás pevně usídlila.
Děti si mohly vybrat ze sedmi turnajů, které navrhly v celoškolním hlasování - klasicky to byl Blokus, Dáma, Carcassonne, Othello a Ubongo, po roční pauze jsme se vrátili k Piškvorkám. Po deseti letech zmizelo ZATRE (nejvíce hráčů odešlo s loňskými deváťáky) a nahradilo ho Abaku. Jako jediné se hrálo přes počítače kvůli rychlejšímu počítání skore a vyhodnocování, a to se nakonec ukázalo jako nešťastné rozhodnutí. Počítačová síť vysoké zatížení neunesla a někteří hráči nedohráli ani třetí kolo a museli jsme rychle improvizovat.
Rozhodčími jednotlivých turnajů byli lidé z Kapsy, mistři v uvedených hrách, studenti PedF UK a letos prvně ve větší míře i učitelé naší školy. Nepomáhali jen při organizačních věcech a dohledu nad právě nehrajícími dětmi, ale soudcovali jednotlivé turnaje.
Po velké přestávce se na prvním patře sešla skupina prvňáčků zařazených do projektu Práce s talenty a prošli si jednotlivé turnaje, aby viděli, jak to všechno funguje. Hráči piškvorek měli zrovna přestávku, a tak si prvňáky rozebrali a zahráli si s nimi několik partií.
Turnaje ze zúčastnilo 146 hráčů ze tří škol (tradičně přijeli hráči ze ZŠ Smetanova ve Skutči) a třeťák Vojta hrál piškvorky za ZŠ Bronzová z Prahy 5.
Rozdělení medailí: http://nd06.jxs.cz/744/860/0a01b2d783_96360229_o2.png

Ceny věnovaly firmy Mindok a Albi (deskové hry), Comgad (počítačové hry) a MČ Praha 10. Medaile pořídila škola hlavně ze startovného.
Na hladkém průběhu soutěže je vidět, jak děti mají turnajové chování zažité a zcela přirozeně respektují a dodržují pravidla takové akce.

 

Vánoční turnaj

(Majda Matašovská, 9. tř.)

Co se to děje, že se všichni derou nahoru? Au, dávej pozor, kam šlapeš, obludo! Haha. Ale ne, vážně, co se to děje? Kam všichni spěcháte, může mi to už někdo říct?

O pár minut později mi to došlo. Bleskurychle jsem vyběhla nahoru s připravenou propiskou v ruce. Nebylo času nazbyt. Rychle jsem se rozhlédla okolo a zhodnotila situaci: všude okolo byla škubající se těla. Pousmála jsem se a prorazila si cestu davem, drápajíc na zeď znamení. Byla jsem tu.

Takhle nějak začalo zapisování na Vánoční turnaj pro mě. Vyděsila mě masa lidí hrnoucí se do schodů, nicméně jsem (musím říci) brilantně zhodnotila situaci a bleskurychle se zapsala na jeden z rychle se zaplňujících papírů s atraktivními deskovými hrami. Pro mě to bylo Abaku, pro jiné třeba Blocus nebo Piškvorky. Co na tom záleží? Každý z nás chce vyhrát, pokořit soupeře.

Dopoledne probíhalo v bojovném stylu. Rychlé a zbrklé tahy se střídaly s tahy promyšlenými, nečekanými a taktickými. S postupem času se situace vyostřovala a zápasy probíhaly čím dál urputněji. Až do vyhlašování, okamžiku, na který jsme čekali všichni. Nicméně vyhrát mohl z každé disciplíny jen jeden, jako každý rok. A kdo ví - třeba to bude příští rok bojovník vyslaný z vašeho kmene, z vaší rodiny, posilněn důvěrou - a samozřejmě také trochou krvežíznivosti.

Menu

Sablonytisk.png

 MAPII.png

15. 11. Leopold

Zítra: Otmar

Přestupy do ZŠ Karla Čapka

S ohledem na kapacitu školy nejsou možné žádné přestupy (ani pro školní rok 2019/2020).

Volná místa

Pro školní rok 2019/2020 hledáme kvalifikovaného pedagoga AJ a asistenta pedagoga. V případě zájmu pošlete profesní životopis na skola@zskodanska.cz.

ELEKTRONICKÁ ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA

zskarlacapka.bakalari.cz

Webmail

webmail

Návštěvnost stránek

1085218