Drobečková navigace

Úvod > Archiv > Olympiády a soutěže I. pol. 2013/2014 > LISTOPAD > Pražská střela a Dopplerova vlna

Pražská střela a Dopplerova vlna

Pražská střela je matematická soutěž pětičlenných týmů, kterou pořádá již řadu let Gymnázium Christiana Dopplera na Smíchově.                                                                                      Naše dva týmu doznaly po loňském odchodu deváťáků výrazné změny, ale hlavně tým Kód2, složený z páťáků a sedmáků ukázal, že nám rostou další šikulkové. Skončili na sedmém místě, dokonce lépe než druhý náš tým Kód1, složený z deváťáků (ti byli desátí). (Proběhlo 7. 11. 2013)

O týden později 14. 11. se konala tamtéž fyzikální soutěž Dopplerova vlna. Vyslali jsme tam jen tým Kód1 a vrátili se se slušném osmém místem.

Ukázková úloha z Pražské střely:                                        Spartský král Leonidas táhnul do boje proti Perské říši. Se svou armádou Sparťanů se perské přesile postavil v úzkém průsmyku u Thermophyl, kde chtěl využít terénu. 1 obyčejný spartský voják zabije průměrně 284 673 perských vojáků. Leonidas zabije přesně 452 139 perských vojáků. Celkem spartská armáda zabila 85 569 366 perských vojáků. Kolik vojáků má s sebou Leonidas?

Ukázková úloha z Dopplerovy vlny:

Voda v řece teče rychlostí 0,5 m/s. Pod jakým úhlem proti proudu vody musí plavat plavec rychlostí 1 m/s, aby jeho výsledný pohyb měl kolmý směr na břeh řeky?

 

Menu

Sablonytisk.png

 MAPII.png

15. 12. Radana

Zítra: Albína

Přestupy do ZŠ Karla Čapka

S ohledem na kapacitu školy nejsou možné žádné přestupy (ani pro školní rok 2019/2020).

Volná místa

Pro školní rok 2019/2020 hledáme kvalifikovaného pedagoga AJ a asistenta pedagoga. V případě zájmu pošlete profesní životopis na skola@zskodanska.cz.

ELEKTRONICKÁ ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA

zskarlacapka.bakalari.cz

Webmail

webmail

Návštěvnost stránek

1089798