Drobečková navigace

Úvod > Archiv > Stalo se...I. pol. 2013/2014 > LISTOPAD > Projektový týden 2013

 

Tradiční Projektový týden proběhl v týdnu od 4. listopadu v Základní škole Karla Čapka. Žáci si vybrali projekt z  pestré nabídky akcí a pod vedením pedagogů pracovali ve skupinách na následujících tématech:

V projektu s názvem “Atentát na Heydricha“ se žáci byli podívat na místech, která s atentátem souvisí, Další skupina dětí se vydala „Po stopách cestovatele A. V. Friče“. V projektech “Život lesa“ a „Zvířata v lese“ žáci mapovali prostředí lesa a život lesních zvířat. V dalších z projektů “Za tiskařským šotkem“ a “Jak se dělají noviny?“ děti navštívily redakci Lidových novin a tiskárnu Europrint a seznámily se s jejich fungováním. V projektu „Putování časem po březích Vltavy“ šli žáci po stopách Keltů a v projektu „Japonsko“ se seznámili s tradicemi, typickými pokrmy a bojovými uměním této země.

Žáci témata zpracovali obvyklou formou papírových posterů, nutno dodat, že nechyběly bezvadně zpracované fotoprezentace a videoprezentace, které pomohly lépe přiblížit atmosféru na jednotlivých projektech a staly se těžištěm závěrečného vyhodnocení celé akce při veřejné prezentaci před ostatními spolužáky, rodiči a pedagogy. 

Osvojování poznatků prostřednictvím vlastních zážitků, získávání nových informací v terénu spolu s navázáním nových kamarádských vztahů se spolužáky z jiných ročníků zanechaly v myslích žáků i pedagogů nezapomenutelné zážitky a milou vzpomínku. Projekty jsou nyní vystaveny k nahlédnutí v prostorách školy.

   
   
   
   
   

Projektový týden

(Majda Matašovská, 9. tř.)

 Projektový týden začal vlastně dřív než v pondělí ráno. Začal při zápisu.

Našlo se hodně lidí, kteří byli ochotní vstát v pět ráno a před šestou ranní stát před budovou, aby se zapsali na vytoužený projekt. Jako já. Ještě nebylo ani sedm a už se nás před budovou školy shromáždilo podle mých odhadů něco okolo dvaceti.

K samotnému projektovému týdnu. Program se výrazně lišil u všech projektů, mohli jste si tak vybrat třeba z návštěvy redakce, hraní deskovek či prozkoumávání japonské kultury.

Po týdnu plném zábavy i stresu, kreslení, psaní, dívání se, poslouchání a lepení, byly projekty hotovy. V pátek nastal den D.

Řečníci prezentující projekty se potili a plni stresu si opakovali texty, ostatní se smáli a šeptem je kritizovali. Rodiče se celí pyšní dívali na výtvory svých dětí… a pak byl konec. Konec týdne plného spěchu i oddychu od vyučování, plného nových věcí a poznání.

A příští rok se těšíme zase.

Menu

Sablonytisk.png

 MAPII.png

6. 12. Mikuláš

Zítra: Ambrož, Benjamín

Přestupy do ZŠ Karla Čapka

S ohledem na kapacitu školy nejsou možné žádné přestupy (ani pro školní rok 2019/2020).

Volná místa

Pro školní rok 2019/2020 hledáme kvalifikovaného pedagoga AJ a asistenta pedagoga. V případě zájmu pošlete profesní životopis na skola@zskodanska.cz.

ELEKTRONICKÁ ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA

zskarlacapka.bakalari.cz

Webmail

webmail

Návštěvnost stránek

1088743