Drobečková navigace

Úvod > Archiv > Stalo se...I. pol. 2013/2014 > LISTOPAD > Projektový týden 2013

 

Tradiční Projektový týden proběhl v týdnu od 4. listopadu v Základní škole Karla Čapka. Žáci si vybrali projekt z  pestré nabídky akcí a pod vedením pedagogů pracovali ve skupinách na následujících tématech:

V projektu s názvem “Atentát na Heydricha“ se žáci byli podívat na místech, která s atentátem souvisí, Další skupina dětí se vydala „Po stopách cestovatele A. V. Friče“. V projektech “Život lesa“ a „Zvířata v lese“ žáci mapovali prostředí lesa a život lesních zvířat. V dalších z projektů “Za tiskařským šotkem“ a “Jak se dělají noviny?“ děti navštívily redakci Lidových novin a tiskárnu Europrint a seznámily se s jejich fungováním. V projektu „Putování časem po březích Vltavy“ šli žáci po stopách Keltů a v projektu „Japonsko“ se seznámili s tradicemi, typickými pokrmy a bojovými uměním této země.

Žáci témata zpracovali obvyklou formou papírových posterů, nutno dodat, že nechyběly bezvadně zpracované fotoprezentace a videoprezentace, které pomohly lépe přiblížit atmosféru na jednotlivých projektech a staly se těžištěm závěrečného vyhodnocení celé akce při veřejné prezentaci před ostatními spolužáky, rodiči a pedagogy. 

Osvojování poznatků prostřednictvím vlastních zážitků, získávání nových informací v terénu spolu s navázáním nových kamarádských vztahů se spolužáky z jiných ročníků zanechaly v myslích žáků i pedagogů nezapomenutelné zážitky a milou vzpomínku. Projekty jsou nyní vystaveny k nahlédnutí v prostorách školy.

   
   
   
   
   

Projektový týden

(Majda Matašovská, 9. tř.)

 Projektový týden začal vlastně dřív než v pondělí ráno. Začal při zápisu.

Našlo se hodně lidí, kteří byli ochotní vstát v pět ráno a před šestou ranní stát před budovou, aby se zapsali na vytoužený projekt. Jako já. Ještě nebylo ani sedm a už se nás před budovou školy shromáždilo podle mých odhadů něco okolo dvaceti.

K samotnému projektovému týdnu. Program se výrazně lišil u všech projektů, mohli jste si tak vybrat třeba z návštěvy redakce, hraní deskovek či prozkoumávání japonské kultury.

Po týdnu plném zábavy i stresu, kreslení, psaní, dívání se, poslouchání a lepení, byly projekty hotovy. V pátek nastal den D.

Řečníci prezentující projekty se potili a plni stresu si opakovali texty, ostatní se smáli a šeptem je kritizovali. Rodiče se celí pyšní dívali na výtvory svých dětí… a pak byl konec. Konec týdne plného spěchu i oddychu od vyučování, plného nových věcí a poznání.

A příští rok se těšíme zase.

Menu

titul1.png

 

20. 2. Oldřich

Zítra: Lenka

Uzavření školního hřiště

Z důvodu rekonstrukce povrchu běžecké dráhy je od 3.12.2018 až do odvolání školní hřiště uzavřeno pro veškerou činnost.

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Den otevřených dveří se uskuteční 5.3. 2019 od 13 do 17 hodin.

ZÁPIS DO 1. TŘÍD

Zápis do 1. ročníku proběhne ve dnech 2. a 3.4. 2019 od 14 do 18 hodin.

Přestupy do ZŠ Karla Čapka

S ohledem na kapacitu školy umožňujeme přestup pouze dětem, které jsou naše spádové.

Volná místa

Pro školní rok 2018/2019 hledáme kvalifikovaného pedagoga 1.st., pedagoga s aprobací AJ-ČJ, M-F a vychovatele/vychovatelku do školní družiny. V případě zájmu pošlete profesní životopis na skola@zskodanska.cz.

ELEKTRONICKÁ ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA

zskarlacapka.bakalari.cz

Webmail

webmail

Návštěvnost stránek

1023981