Drobečková navigace

Úvod > Archiv > Stalo se...I. pol. 2013/2014 > LISTOPAD > Projektový týden 2013

 

Tradiční Projektový týden proběhl v týdnu od 4. listopadu v Základní škole Karla Čapka. Žáci si vybrali projekt z  pestré nabídky akcí a pod vedením pedagogů pracovali ve skupinách na následujících tématech:

V projektu s názvem “Atentát na Heydricha“ se žáci byli podívat na místech, která s atentátem souvisí, Další skupina dětí se vydala „Po stopách cestovatele A. V. Friče“. V projektech “Život lesa“ a „Zvířata v lese“ žáci mapovali prostředí lesa a život lesních zvířat. V dalších z projektů “Za tiskařským šotkem“ a “Jak se dělají noviny?“ děti navštívily redakci Lidových novin a tiskárnu Europrint a seznámily se s jejich fungováním. V projektu „Putování časem po březích Vltavy“ šli žáci po stopách Keltů a v projektu „Japonsko“ se seznámili s tradicemi, typickými pokrmy a bojovými uměním této země.

Žáci témata zpracovali obvyklou formou papírových posterů, nutno dodat, že nechyběly bezvadně zpracované fotoprezentace a videoprezentace, které pomohly lépe přiblížit atmosféru na jednotlivých projektech a staly se těžištěm závěrečného vyhodnocení celé akce při veřejné prezentaci před ostatními spolužáky, rodiči a pedagogy. 

Osvojování poznatků prostřednictvím vlastních zážitků, získávání nových informací v terénu spolu s navázáním nových kamarádských vztahů se spolužáky z jiných ročníků zanechaly v myslích žáků i pedagogů nezapomenutelné zážitky a milou vzpomínku. Projekty jsou nyní vystaveny k nahlédnutí v prostorách školy.

   
   
   
   
   

Projektový týden

(Majda Matašovská, 9. tř.)

 Projektový týden začal vlastně dřív než v pondělí ráno. Začal při zápisu.

Našlo se hodně lidí, kteří byli ochotní vstát v pět ráno a před šestou ranní stát před budovou, aby se zapsali na vytoužený projekt. Jako já. Ještě nebylo ani sedm a už se nás před budovou školy shromáždilo podle mých odhadů něco okolo dvaceti.

K samotnému projektovému týdnu. Program se výrazně lišil u všech projektů, mohli jste si tak vybrat třeba z návštěvy redakce, hraní deskovek či prozkoumávání japonské kultury.

Po týdnu plném zábavy i stresu, kreslení, psaní, dívání se, poslouchání a lepení, byly projekty hotovy. V pátek nastal den D.

Řečníci prezentující projekty se potili a plni stresu si opakovali texty, ostatní se smáli a šeptem je kritizovali. Rodiče se celí pyšní dívali na výtvory svých dětí… a pak byl konec. Konec týdne plného spěchu i oddychu od vyučování, plného nových věcí a poznání.

A příští rok se těšíme zase.

Menu

titul1.png

 

21. 11. Albert

Zítra: Cecílie

Mezinárodní průkaz ISIC Školák

Ve spolupráci se SRPŠ nabízíme našim žákům možnost zvýhodněného zřízení průkazu ISIC. ISIC Školák je český název pro mezinárodní průkaz ISIC Scholar. Je exkluzivně určen žákům základních škol. Platnost průkazu je až 5 let od vystavení (platnost končí odchodem nebo přestupem na jinou školu). Více informací najdete v horní liště.

 

Adventní dílny

Z důvodu rekonstrukce ve škole se letos nekonají adventní dílny. O to více se na Vás budeme těšit příští rok.

Informace o stavebních pracích ve škole

Informace o stavebních pracích ve škole jsou od 27.9.2017 vyvěšeny a průběžně aktualizovány na iskole.

Volná místa

Pro školní rok 2017/2018 hledáme kvalifikované pedagogy těchto odborností: učitel 1.st., asistent pedagoga, vychovatel ŠD. V případě zájmu pošlete profesní životopis na skola@zskodanska.cz.

 

 

Přístup na iŠkolu

www.iskola.cz/karlacapka

Webmail 

webmail

Návštěvnost stránek

896596