Drobečková navigace

Úvod > Archiv > Stalo se...I. pol. 2013/2014 > ZÁŘÍ > Školní výlet

Školní výlet - Zadní Třebáň

3. A, 3. B, 7. a 9. třída

        Opět se našel způsob, jak uniknout školním písemkám. Školní výlet. Jelikož nám minulý rok nepřály povodně, musel se odložit na začátek letošního září. Žáci 7. a 9. třídy se shromáždili na Hlavním nádraží s domněnkou, že paní učitelka jistě na to zkoušení zapomene. Ve vzduchu panovalo velké vzrušení. Všichni jsme se třásli, abychom už, už nasedli do vlaku, aby to bylo oficiální. Takové ty zásadní problémy jako „s kým si sednu?“ a „s kým budu na chatce?“ jsme už měli samozřejmě vyřešené minimálně týden dopředu.

         Vlak přijíždí v 8:52. Nasedáme a zabíráme si místa co nejdále od našich drahocenných a úžasných učitelek. Zazní první akordy kytary, do uší zapadají sluchátka a ovládá nás pozdně prázdninová nálada.

         Paní v reproduktoru zahlásí Zadní Třebaň a my se jako mravenčí armáda hrneme z vlaku. Zřejmě k nám na Smíchovském nádraží přibyli třeťáčci, protože jinak si jejich přítomnost nedovedu vysvětlit. Mohutné šedé mraky nám vyhrožují, ale to nijak nemůže zkazit naší optimistickou náladu.

         Chvilku po příjezdu se ubytujeme v chatkách, necháme se podle tříd rozřadit k vychovatelům a opět jsou z nás mravenečci, nyní si nosíme klacíky na večerní opékání buřtů. Cesta do lesa se ukázala jako nemožná, jelikož nám bránila menší překážka – řeka. Posbírali jsme tedy klacíky po kempu a z jiných různých ohnišť a začali připravovat večeři. Malí pomáhali s klacíky, velcí řezali buřty, vychytralí se ukrývali v chatkách, zkrátka každý dělal něco. Večer jsme snědli vlastnoručně spálené nebo nedopečené buřty, zazpívali si u kytary a spokojeně zalehli v chladných prostorách chatek.

         Druhý den nás po snídani čekala stanovišťní hra, kterou převážně ovládali třeťáčci se svým zapeklitým štěstím, a hned po obědě jsme se vydali na Karlštejn. Pokorně jsme zdolávali kopec za kopcem, ignorovali nepřející počasí, až jsme se dostali k místu, které já osobně znala jen z filmového plátna. Část dětí se rozběhla k bufetu a část ke Studniční věži. Studna v ní je 78 metrů hluboká. Paní, která prodávala ve Studniční věži keramiku, nám názorně ukázala, jak dlouho padá voda dolů. Moc ráda bych vám pověděla jak dlouho, ale bylo mi z toho pohledu příliš nevolno, než abych nad studnou udržela hlavu. Do kempu jsme se vrátili šťastně unavení. Navečeřeli jsme se a uspořádali venkovní diskotéku.

         Třetí den ráno jsme se zabalili, nasnídali všelijakých buchet a rohlíků, za které moc děkujeme všem maminkám, jež přispěly, a dostatečně unaveni jsme se vydali na cestu domů. Úkol splněn.                

B. Pódová, 9. tř.

                                                                                                                                             

 

 

Menu

titul1.png

 

21. 7. Vítězslav

Zítra: Magdaléna

Nevyzvednutá vysvědčení

Nevyzvednutá vysvědčení je možno vyzvednout ve vrátnici školy od 2.7. do 4.7.2018 v době od 8 do 13 hodin, dále pak od 27.8.2018 v době od 8 do 13 hodin.

Přestupy do ZŠ Karla Čapka

S ohledem na kapacitu školy umožňujeme přestup pouze dětem, které jsou naše spádové.

Informace o stavebních pracích ve škole

Informace o stavebních pracích ve škole jsou od 27.9. 2017 vyvěšeny a průběžně aktualizovány na iskole.

Volná místa

Pro školní rok 2018/2019 hledáme kvalifikovaného pedagoga 1.st. a vychovatele/vychovatelku do školní družiny. V případě zájmu pošlete profesní životopis na skola@zskodanska.cz.

Přístup na iŠkolu

www.iskola.cz/karlacapka

Webmail 

webmail

Návštěvnost stránek

966442