Drobečková navigace

Úvod > Archiv > Stalo se...I. pol. 2013/2014 > ZÁŘÍ > První školní den

První školní den

            Na první školní den se můžeme dívat různě. Například jako na vraha prázdnin, už, už zralého k usvědčení, což není tak docela fér, protože ten Den si tu práci, prokletí, službu či poslání nevybral, bylo mu přiděleno bez možnosti odvolání.

            Druhou možností je býti optimistou. Pohlížet na první školní den jako na začátek nových zážitků, poznání, jako na odstartování něčeho neznámého, ale přece povědomého.

            Pro každého z nás to jednou bylo poprvé, já bych se ale chtěla zmínit především o těch úplných nováčcích. O těch prccích nezkušených, duších nezkažených. O našich prvňáčcích.

            Sešla se jich hromada, horda, stádo či skupina, podle toho, jak to berete. Každopádně jich bylo hodně, na novém školním hřišti bylo narváno a ve vzduchu byly slyšet útržky rozhovorů. Pak samozřejmě následoval proslov, ale snad se nikdo nebude zlobit, když přiznám, že to nebylo to nejdůležitější.

            Nejdůležitější bylo stoupání po schodech, kterému dominovali prvňáčci se svými rodiči, a my, ti nejstarší. A ačkoliv to byl jistě nejdůležitější okamžik celé události, nemohu o něm říci nic zvláštního. Nikdo se nepřerazil, nikdo nespadl a neskončil s žádným, byť sebemenším zraněním.

            Byl to jen další první den, který skončil stejně rychle, jako začal, ale přece jen na něm bylo něco neopakovatelného.

                                                                                                                                Majda Matašovská, 9. třída

Menu

titul1.png

 

20. 3. Světlana

Zítra: Radek

ZÁPIS DO 1. TŘÍD

Zápis do 1. ročníku proběhne ve dnech 2. a 3.4. 2019 od 14 do 18 hodin.

Přestupy do ZŠ Karla Čapka

S ohledem na kapacitu školy umožňujeme přestup pouze dětem, které jsou naše spádové.

Volná místa

Pro školní rok 2018/2019 a 2019/2020 hledáme kvalifikovaného pedagoga 1.st., pedagoga s aprobací AJ-ČJ (nástup možný ihned), M-F a vychovatele/vychovatelku do školní družiny. V případě zájmu pošlete profesní životopis na skola@zskodanska.cz.

ELEKTRONICKÁ ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA

zskarlacapka.bakalari.cz

Webmail

webmail

Návštěvnost stránek

1032734