Drobečková navigace

Úvod > Archiv > Stalo se...I. pol. 2013/2014 > ZÁŘÍ > První školní den

První školní den

            Na první školní den se můžeme dívat různě. Například jako na vraha prázdnin, už, už zralého k usvědčení, což není tak docela fér, protože ten Den si tu práci, prokletí, službu či poslání nevybral, bylo mu přiděleno bez možnosti odvolání.

            Druhou možností je býti optimistou. Pohlížet na první školní den jako na začátek nových zážitků, poznání, jako na odstartování něčeho neznámého, ale přece povědomého.

            Pro každého z nás to jednou bylo poprvé, já bych se ale chtěla zmínit především o těch úplných nováčcích. O těch prccích nezkušených, duších nezkažených. O našich prvňáčcích.

            Sešla se jich hromada, horda, stádo či skupina, podle toho, jak to berete. Každopádně jich bylo hodně, na novém školním hřišti bylo narváno a ve vzduchu byly slyšet útržky rozhovorů. Pak samozřejmě následoval proslov, ale snad se nikdo nebude zlobit, když přiznám, že to nebylo to nejdůležitější.

            Nejdůležitější bylo stoupání po schodech, kterému dominovali prvňáčci se svými rodiči, a my, ti nejstarší. A ačkoliv to byl jistě nejdůležitější okamžik celé události, nemohu o něm říci nic zvláštního. Nikdo se nepřerazil, nikdo nespadl a neskončil s žádným, byť sebemenším zraněním.

            Byl to jen další první den, který skončil stejně rychle, jako začal, ale přece jen na něm bylo něco neopakovatelného.

                                                                                                                                Majda Matašovská, 9. třída

Menu

titul1.png

 

23. 5. Vladimír

Zítra: Jana

Výsledky ankety ohledně přechodů před školou

Většina rodičů se přiklání k podání žádosti na MP ohledně stálého dohledu MP na přechodech před školou v dobe od 7:30 do 8:00. Bližší informace včetně vyhodnocení dotazníku najdete na iskole.

Informace o stavebních pracích ve škole

Informace o stavebních pracích ve škole jsou od 27.9. 2017 vyvěšeny a průběžně aktualizovány na iskole.

Volná místa

Pro školní rok 2018/2019 hledáme kvalifikované pedagogy těchto odborností: učitel 1.st., asistent pedagoga, vychovatel ŠD. V případě zájmu pošlete profesní životopis na skola@zskodanska.cz.

Přístup na iŠkolu

www.iskola.cz/karlacapka

Webmail 

webmail

Návštěvnost stránek

951526