Drobečková navigace

Úvod > Archiv > Stalo se ... 2008/2009 > ŘÍJEN > Projektový týden

Projektový týden

     Na konci září a začátkem října se u nás na škole konala výstava Minulost a současnost školství Prahy v rámci 10 dnů Prahy 10. K hladkému průběhu příprav na výstavu i na výstavu samotnou jsme na 14 dní uvolnili celé první patro naší školy a učitelé pro nás připravili náhradní výukový program.

 

            Na první týden každý vyučující druhého stupně na jednotlivé dny vypsal jednu aktivitu a my se mohli libovolně přihlásit. V prvním týdnu jsme se zúčastnili aktivit typu Deskohraní, bruslení, fotbal, navštívili jsme i kino, botanickou zahradu, lanové centrum, Zoo, Pražský hrad, Petřín (Petřiny:-), bazén, Boulder v síti, skatepark a v neposlední řadě jsme vypomohli v knihovně.

Na Deskohraní byli úspěšní všichni a dohromady přinesli 32 medailí. Úspěch měla akce na Pražském hradě, všem se moc líbilo, jak jsme se dovídali spousty informací o Pražském hradu v soutěži "Hra na hrad". Ve středu, čtvrtek a pátek se konaly fotbalové turnaje. Na středečním turnaji se bohužel chlapci 8. a 9. ročníku neumístili, ale pak se to zlomilo, ve čtvrtek byli šesťáci a sedmáci třetí a v pátek, kdy se konal vůbec 1. turnaj "O pohár starosty Prahy 10", jsme ten pohár vítězně přinesli do školy. Ano, umístili jsme se na 1. místě! A poslední den v 1. týdnu šel skoro celý 2. stupeň do kina na Letopisy Narnie 2.

 

        Na druhý týden bylo vypsáno sedm projektů. Každý učitel zase vypsal téma a mohlo se k němu zapsat maximálně 15 lidí. Naše třída (deváťáci!!) se zapojila minimálně jedním z nás do všech projektů.

Pan učitel Horák vedl projekt "Karlův most pod lupou". Celá skupina pobíhala po Karlově mostě a zjišťovala jeho rozměry přímo na místě. Zkoušeli jsme měřit hloubku Vltavy u jednoho pilíře, občas někomu upadlo pásmo i mimo most. Ve finále vznikl zmenšený model Karlova mostu z papíru.

Další z projektů vedla paní učitelka Vávrová a jmenoval se „Vltava spoutaná mosty“. Šlo o historii a poznávání toho, jak Vltava ovlivnila lidi a jak lidé ovlivnili Vltavu v Praze. Tento projekt byl přímo propojen i s "Vltavou spoutanou tóny". Nad  ním měla dohled paní učitelka Fuchsová. Obě skupiny se procházely kolem Vltavy, seznamovaly se s historií Vltavy, mostů i budov okolo, navštívily muzeum Bedřicha Smetany i muzeum Na Výtoni, prohlédly si jezy, zdymadla.

Paní učitelka. Milevská nabídla projekt s názvem „Ohrožené gorily“. Navštívili jsme zologickou zahradu, zhlédli film Gorily v mlze, hledali materiály v Městské knihovně. Výsledné postery informovaly i o smrtícím viru Ebola a o pytlácích, kteří zabíjejí gorily.

Souběžně s tímto projektem byl projekt paní učitelky Kopecké "Máme rádi zvířata". V zologické záhradě jsme viděli výcvik lemurů a pozorovali lední medvědy.

Paní učitelka Chytrá vyrazila v rámci stejnojmenného projektu s dětmi na Vyšehrad. Prohlédli si všechny historické části, zašli na hřbitov, kde jsou pohřbeny významné osobnosti a v knihovně v Charkovské se seznámili s řadou pověstí svázaných s Vyšehradem.

Poslední projekt byl  "Prague gablet". Celý projekt se zpracovvával v anglickém jazyce pod vedením paní učitelky Jacksonové. Byli jsme na Pražském hradě a odtamtud pokračovali jakousi okružní cestou po pražských věžích. Samozřejmě jsme nemohli obejít všechny, vždyť se říká, že Praha je stověžatá.

Ve čtvrtek a pátek jsme už byli všichni ve škole a zpracovávali projekty do podoby velkých posterů. V pondělí ráno jsme se všichni sešli v učebně zeměpisu a postupně prezentovali výsledky svého zkoumání a poznávání ostatním spolužákům. Hotové postery jsou teď na chodbě prvního patra, v místech, kde v minulých týdnech byla výstava o školství ve Vršovicích.

 

     Celých 14 dní se nám líbílo – ocenili jsme pestrost nabídky aktivit, hodnotili jsme, že si každý mohl opravdu vybrat, co ho baví a zajímá. Na jednu stranu nás občas zamrzelo, že nejsme celá třída pohromadě, ale přece jenom jsme každý trochu jiný a takhle jsme se blíž seznámili i s dětmi z ostatních tříd.

Menu

titul1.png

 

10. 12. Julie

Zítra: Dana

Uzavření školního hřiště

Z důvodu rekonstrukce povrchu běžecké dráhy je od 3.12.2018 až do odvolání školní hřiště uzavřeno pro veškerou činnost.

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Den otevřených dveří se uskuteční 5.3. 2019 od 13 do 17 hodin.

ZÁPIS DO 1. TŘÍD

Zápis do 1. ročníku proběhne ve dnech 2. a 3.4. 2019 od 14 do 18 hodin.

Přestupy do ZŠ Karla Čapka

S ohledem na kapacitu školy umožňujeme přestup pouze dětem, které jsou naše spádové.

Volná místa

Pro školní rok 2018/2019 hledáme kvalifikovaného pedagoga 1.st., pedagoga s aprobací AJ-ČJ, M-F a vychovatele/vychovatelku do školní družiny. V případě zájmu pošlete profesní životopis na skola@zskodanska.cz.

ELEKTRONICKÁ ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA

zskarlacapka.bakalari.cz

Webmail

webmail

Návštěvnost stránek

999845