Drobečková navigace

Úvod > Archiv > Stalo se ... 2008/2009 > ŘÍJEN > Projektový týden

Projektový týden

     Na konci září a začátkem října se u nás na škole konala výstava Minulost a současnost školství Prahy v rámci 10 dnů Prahy 10. K hladkému průběhu příprav na výstavu i na výstavu samotnou jsme na 14 dní uvolnili celé první patro naší školy a učitelé pro nás připravili náhradní výukový program.

 

            Na první týden každý vyučující druhého stupně na jednotlivé dny vypsal jednu aktivitu a my se mohli libovolně přihlásit. V prvním týdnu jsme se zúčastnili aktivit typu Deskohraní, bruslení, fotbal, navštívili jsme i kino, botanickou zahradu, lanové centrum, Zoo, Pražský hrad, Petřín (Petřiny:-), bazén, Boulder v síti, skatepark a v neposlední řadě jsme vypomohli v knihovně.

Na Deskohraní byli úspěšní všichni a dohromady přinesli 32 medailí. Úspěch měla akce na Pražském hradě, všem se moc líbilo, jak jsme se dovídali spousty informací o Pražském hradu v soutěži "Hra na hrad". Ve středu, čtvrtek a pátek se konaly fotbalové turnaje. Na středečním turnaji se bohužel chlapci 8. a 9. ročníku neumístili, ale pak se to zlomilo, ve čtvrtek byli šesťáci a sedmáci třetí a v pátek, kdy se konal vůbec 1. turnaj "O pohár starosty Prahy 10", jsme ten pohár vítězně přinesli do školy. Ano, umístili jsme se na 1. místě! A poslední den v 1. týdnu šel skoro celý 2. stupeň do kina na Letopisy Narnie 2.

 

        Na druhý týden bylo vypsáno sedm projektů. Každý učitel zase vypsal téma a mohlo se k němu zapsat maximálně 15 lidí. Naše třída (deváťáci!!) se zapojila minimálně jedním z nás do všech projektů.

Pan učitel Horák vedl projekt "Karlův most pod lupou". Celá skupina pobíhala po Karlově mostě a zjišťovala jeho rozměry přímo na místě. Zkoušeli jsme měřit hloubku Vltavy u jednoho pilíře, občas někomu upadlo pásmo i mimo most. Ve finále vznikl zmenšený model Karlova mostu z papíru.

Další z projektů vedla paní učitelka Vávrová a jmenoval se „Vltava spoutaná mosty“. Šlo o historii a poznávání toho, jak Vltava ovlivnila lidi a jak lidé ovlivnili Vltavu v Praze. Tento projekt byl přímo propojen i s "Vltavou spoutanou tóny". Nad  ním měla dohled paní učitelka Fuchsová. Obě skupiny se procházely kolem Vltavy, seznamovaly se s historií Vltavy, mostů i budov okolo, navštívily muzeum Bedřicha Smetany i muzeum Na Výtoni, prohlédly si jezy, zdymadla.

Paní učitelka. Milevská nabídla projekt s názvem „Ohrožené gorily“. Navštívili jsme zologickou zahradu, zhlédli film Gorily v mlze, hledali materiály v Městské knihovně. Výsledné postery informovaly i o smrtícím viru Ebola a o pytlácích, kteří zabíjejí gorily.

Souběžně s tímto projektem byl projekt paní učitelky Kopecké "Máme rádi zvířata". V zologické záhradě jsme viděli výcvik lemurů a pozorovali lední medvědy.

Paní učitelka Chytrá vyrazila v rámci stejnojmenného projektu s dětmi na Vyšehrad. Prohlédli si všechny historické části, zašli na hřbitov, kde jsou pohřbeny významné osobnosti a v knihovně v Charkovské se seznámili s řadou pověstí svázaných s Vyšehradem.

Poslední projekt byl  "Prague gablet". Celý projekt se zpracovvával v anglickém jazyce pod vedením paní učitelky Jacksonové. Byli jsme na Pražském hradě a odtamtud pokračovali jakousi okružní cestou po pražských věžích. Samozřejmě jsme nemohli obejít všechny, vždyť se říká, že Praha je stověžatá.

Ve čtvrtek a pátek jsme už byli všichni ve škole a zpracovávali projekty do podoby velkých posterů. V pondělí ráno jsme se všichni sešli v učebně zeměpisu a postupně prezentovali výsledky svého zkoumání a poznávání ostatním spolužákům. Hotové postery jsou teď na chodbě prvního patra, v místech, kde v minulých týdnech byla výstava o školství ve Vršovicích.

 

     Celých 14 dní se nám líbílo – ocenili jsme pestrost nabídky aktivit, hodnotili jsme, že si každý mohl opravdu vybrat, co ho baví a zajímá. Na jednu stranu nás občas zamrzelo, že nejsme celá třída pohromadě, ale přece jenom jsme každý trochu jiný a takhle jsme se blíž seznámili i s dětmi z ostatních tříd.

Menu

Sablonytisk.png

 MAPII.png

15. 11. Leopold

Zítra: Otmar

Přestupy do ZŠ Karla Čapka

S ohledem na kapacitu školy nejsou možné žádné přestupy (ani pro školní rok 2019/2020).

Volná místa

Pro školní rok 2019/2020 hledáme kvalifikovaného pedagoga AJ a asistenta pedagoga. V případě zájmu pošlete profesní životopis na skola@zskodanska.cz.

ELEKTRONICKÁ ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA

zskarlacapka.bakalari.cz

Webmail

webmail

Návštěvnost stránek

1085218